UURING: Pärnu linna koolides saab head toitu

Pärnumaa tervisedenduse üheks põhifookuseks on laste ja noorte turvaline ning tervislik areng. Maakondliku tervisedenduse tööplaani raames alustas Pärnumaa Arenduskeskus 2023. aasta kevadel koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja Terviseametiga koolisööklate külastust. Töörühm tutvus Pärnu Ülejõe Põhikooli, Pärnu Vabakooli ja Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli toitlustusega. Käidi kohapeal toitu maitsmas ja analüüsiti iga kooli puhul kahe nädala menüüsid.

Eesmärk oli hinnata pakutava koolitoidu kvaliteeti ja vastavust kehtestatud normidele. Soov oli arutada haridusasutustega kokkade koolitusvajadust ja edasist koostööd linna ning maakonna tervisedendajate toel.

Menüüde hindamisel pöörati tähelepanu alljärgnevale:

Mõned tähelepanekud menüüdest

  • Positiivne oli see, et kõikides koolides oli võimalik süüa hommikuputru.
  • Toidud on maitsvad. Kahes koolis kolmest sai valida nii erinevaid salateid kui ka liharoa kõrvale pakutavaid lisandeid (riis, tatar, köögiviljapüree vms).
  • Ollakse positiivselt meelestatud sellesse, et menüüdes rohkem kohalikku toitu kasutada.
  • Üritatakse võimalikult väha toitu raisku lasta.
  • Probleemid on koolidel pigem mujal kui toidus – kellel on keeruline ligi pääseda toiduautodel, kellel söögisaal väike ning samamoodi on küsitav sügisel planeeritav kaardisüsteem, kus õpilane peab analoogselt ühistranspordile enda õpilaskaarti söögi saamiseks viipama.

Kogu raportiga saab tutvuda siin.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content