Pärnumaad külastas 40 Islandi kohalike omavalitsuse esindajat

30. augustil oli Pärnumaa Omavalitsuste Liidul külas 40 Islandi kohalike omavalitsuste esindajat. Toimusid kohtumised Tori vallas ja Pärnu linnas. Õppereisi eesmärgiks oli tutvuda erinevate digiteenuste- ja lahendustega kohalikes omavalitsustes.

Pärnumaa külastusele eelnes kaks päeva Tallinnas „ International Best Practices. Study visit to Estonia. Digital development on local and regional level“ programmi raames. Seda viis läbi e-Governance Academy Foundation.

Mida Pärnumaal nähti?

Pärnumaal ootas neid kõigepealt väike ekskursioon Tori alevikus. Külalised said tutvuda kohalike maamärkidega – kiriku, põrgu ja hobusekasvandusega. Külastati ka “Hingepüüdjad” näitust.

Sellele järgnes seminar Klaara-Mannis, kus Tori vallavanem Lauri Luur ja vallasekretär Siiri Jõerand tutvustasid kohaliku omavalitsuse digiteenuseid ja süsteeme.

Seejärel sõideti Pärnusse ning Pärnu Kuninga tn Põhikoolis kohtuti Pärnu linna ja kooli esindajatega. Teemaks nii linnavalitsuse kui ka kooli poolt pakutavad digiteenused. Koolis tutvustati islandlastele ka interaktiivset mänguseina LÜ.

Sellel nädalal on Pärnumaa omavalitsuste esindajad Islandil.

Islandlased Kuninga Tänava Põhikoolis interaktiivse mänguga tutvumas

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content