Pärnumaa noorte inspiratsioonipäevadel oli fookus vaimsel tervisel

3.-7.10.2022 ettevõtlusnädalal toimus Pärnumaal 14 üritust, kus osales ligi 700 inimest. Suurimateks üritusteks olid Pärnumaa noorte inspiratsioonipäevad, kus osales 500 noort 30 erinevast koolist.

Esmakordselt toimusid ettevõtlusnädala raames Pärnumaa noorte inspiratsioonipäevad. Esmaspäeval Vändras, teisipäeval Tõstamaal, kolmapäeval Pärnus, neljapäeval Kilingi-Nõmmes ja reedel Lihula toimunud inspiratsioonipäevad olid suunatud Pärnumaa koolide 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilasstele.

Inspiratsioonipäevade fookus oli vaimsel tervisel. Päeva alustasid Pärnu Vaimse tervise keskuse juhtumikorraldajad, kes rääkisid sellest, kuidas murekohti ära tunda, ennast aidata ja eluga toime tulla.

Kogemuslood

Sellele järgnesid kogemuslood. Anna-Liisa Sutt rääkis sellest, kuidas mõjutas teda profisport. Nimelt põhjustasid suured ootused palju pinget, mis viisid söömishäireteni. 15-16 aastasena maailma tipus rannavollet mänginud Anna-Liisa tunnistas, et probleemist arusaamine ja abiküsimine võtsid aega. Kõik see pinge lõppes sellega, et Anna-Liisa lõpetas haiglas, kus ta veetis ühe kuu.

25 aastane Marten Penu tegeleb breiktansuga ning on esindanud ka Eestit maailmameistrivõistlustel. Suured ootused põhjustasid Martenile pinget, mis jõudsid terviseprobleemideni. Marten rääkis sellest, et abi saada oli raske, sest kõik arvasid, et küll sa saad hakkama. Tekkis tunne, et tegelikult ei tohiks nii hullult mõelda. Kui ta aga avastas 18 aastasena, et ta on noor invaliid – käib karkudega ringi, pidevad kõhuvalud, siis sai ta aru, et elus tuleb muudatusi teha.

Päeva lõpetas praktiliste nõuannete ja näpunäidetega noorsootöötaja ja MTÜ Tunne eestvedaja Karoliine Aus.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content