Pärnumaa naisettevõtjad käisid Rootsis koostööpartnereid otsimas

Eelmisel nädalal oli sisustusvaldkonnas tegutsevatel Pärnumaa naisettevõtjatel võimalus külastada Stockholmis toimuvat sisustusmessi Formex. Formex on kaks korda aastas toimuv Põhjamaade olulisem mess sisustusvaldkonna professionaalidele. See on kohtumispaik, kuhu kogunevad sisustusturul tegutsevad külastajad üle maailma, et teha äri, näha uusi tooteid, kuulata inspireerivaid loenguid, kohtuda mõttekaaslastega ning saada värskeimat teavet põhjamaiste sisustustrendide kohta.

Messi üldiseks läbivaks teemaks oli sel korral sõnum: Link Together! Formexi sooviks oli leida kontseptsioon, mis kirjeldaks meie aega ja tõstaks esile koostööd, võrgustike loomist, kogukondi ja arusaama, et igaüks meist on lüli väiksemas või suuremas kontekstis.

Tehti tubli eeltöö

Mess toimus 22 – 25. augustil ja Pärnumaa ettevõtjate grupi külastus Stockholmi toimus 23 – 24. august. Enne messi olid osalejad teinud tublilt kodutööd ja välja uurinud peamised võimalikud koostööpartnerid ning huvipakkuvad messiteemad ja osalevad ettevõtted. Messiala oli suur, mahutades üle 500 eksponendi ning koosnedes 8 eraldi teemaga alast. Näiteks:

  • Scandinavian Living and Dining,
  • Craft and Creative,
  • Lifestyle Living,
  • Bayby, Kids and Toys jne.
  • Eraldi ala oli omakorda trendidele ja noortele disainitalentidele.

Messil olid esindatud lai valik sisustusvaldkonna tooteid: valgustid, mööbel, seinakatted, vaibad, suur osakaal oli sisustusaksessuaaridel. Messikülastus näitas, et skandinaavia sisustusvaldkonna toodete loojatele on olulised teemad looduslähedus, materjalide naturaalsus, taaskasutus, ümarad vormid, pastelsed monokroomsed toonid ja toodete praktilisus.

Messikülastus andis Pärnumaa sisustusvaldkonna naisettevõtjatele rohkelt inspiratsiooni, palju ideid ning konkreetseid kontakte koostööks. Reisigrupis olid esindatud Pärnumaa sisekujundusteenuse pakkujad, sisustustoodete edasimüüjad kui ka toodete tootjad.

Messireisil osalejate tagasiside reisile oli väga positiivne ning arvati, et ühised messireisid on hädavajalikud ettevõtete arenguks ning ühiseks omavaheliseks koostööks.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content