Pärnumaa naisettevõtjad käisid Riias inspiratsiooni ja koostöövõimalusi otsimas

3.-4. november toimus Pärnumaa Arenduskeskuse eestvedamisel sisustuse ja disaini valdkonnas tegutsevate Pärnumaa naisettevõtjate õppereis Riiga, mille eesmärk oli kogemusi koguda piiri tagant. Reisil osales 17 inimest ning kahele päevale oli ära jagatud nii kohalike ettevõtjate kui ka messi külastus.

Esimesel päeval külastatigi kolme kohalikku ettevõtet:

  • M50 disainipoodi, kes vahendab kohalike Läti disainerite tooteid. Osa asju valmistatakse ka ise.
  • Riija, kust leiab müügilt Läti kvaliteettoodangut alustades kosmeetikatoodetest kuni toidu ja riieteni välja.
  • Miesai disainistuudio, kus toodetakse tuntud Riia märgisega tooteid. Ka nende sortimendist leiab nii riideid, toidumeeneid kui toidukotte.

Teisel päeval seati oma sammud messile “Furniture & Design Isle 2022“. Seal olid oma tooteid tutvustamas peamiselt Läti ja Leedu ettevõtjad, kuid mõned ettevõtjad olid ka Eestist. Tegemist oli kompaktse meessiga, mis oli laiali jaotunud kahte alasse. Esimeses osas oli peamine väljapanek, kus sai näha erinevaid sisustustooteid, tekstiili ning sisutuse lahendusi. Teises saalis olid unikaalsemad tooted ja uuemad trendid.

Kahepäevane reis andis osalistele inspireerivaid näiteid, mida võiks ka Eestis rakendada. Lisaks leiti koostööpartnereid, kellega tooteid arendada ning edasimüügivõimalusi Riia kesklinnas.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content