Noortele juhtidele suunatud koolitussari alustab taas

Homsest algab 5-osaline juhtimiskoolitus, mis on suunatud Pärnumaa mini- ja õpilasfirmade juhtkonna liikmetele, gümnaasiumite projektijuhtimise ainekava raames moodustatud meeskondade juhtidele. Koolituste eesmärk on anda noortele alustavatele ettevõtlushuvilistele teadmised, kuidas erinevaid protsesse võimalikult hästi juhtida.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • Minapilt ja tagasiside – Kuidas ma tean, milline ma olen? Kuidas anda ja saada tõhusat tagasisidet? Kellele on vaja kriitikat?
  • Meie eeldused ja uskumised inimeste kohta – Kuipalju me inimeste kohta teame ja kuipalju arvame? Mis on inimestes sarnane ja mis erinev? Kui miski sobib mulle, kas see sobib ka teistele?
  • Kommunikatsioon – Kuidas info liigub? Miks nad aru ei saa? Miks mina aru ei saa? Kuidas olla hea suhtleja? Mis on staatuskonflikt ja kuidas seda suhtluses juhtida?
  • Motivatsioon – Miks üldse midagi teha? Millised on eri võimalused käivitada inimeste tahet? Kas motivatsioon on pai ja präänik?
  • Mis on juhtimine? – Mis see juhtimine üldse on – kuidas ma saan aru, et mind juhitakse? Mida hea juht teeb teisiti kui halb juht? Mida mina saan teha, et olla hea juht?
  • Juhtimisstiilid – Kas juhtimisstiilid kuuluvad kokku juhtide, juhitavate või olukordadega? Millised on minu juhtimisstiili valikud? Kuidas ma saan juhitavana mõjutada juhtimist?

Koolitaja: Erik Reinhold on teeninud 25 aastat Eesti kaitsejõududes, peaasjalikult erinevate allüksuste juhi ja juhtide õpetajana. Ta on lõpetanud Šveitsi Föderaalse tehnikakõrgkooli sõjakolledži sõjaväepedagoogika erialal. Lisaks õppinud juhtimist, eri juhtimisvaldkondade integratsiooni ja strateegiakavandamist Saksamaal, Soomes, Taanis ja USA-s. Erik on osalenud nii juhi kui konsultandina ka äri- ja mittetulundussektori ettevõtmiste arendamisel. Hetkel on ta vedamas Pärnumaa arengut Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnumaa Arenduskeskuse juhina.

Huvitundvad õpilasfirmade juhid saavad koolitusele registreeruda siin.

Eelmise aasta tagasiside põhjal jäid noored koolitusega väga rahule. 

Koolitus oli suurepärane ning avas silmaringi paljus. Koolituse ülesehitus meeldis mulle väga, oli just hea, et ainult nädal kohtumiste vahel oli. Kuigi ühe korra kestus oleks võinud tõesti pikem olla. Mulle meeldis rohkem kontaktkoolitus Arenduskeskuses. Koolituse teemad olid väga huvitavad, kõige huvitavam oli loeng motivatsiooni kohta. Koolitaja oli tõsiselt lahe, tegi kõike väga tõhusalt, aga samas viskas ka nalja. Usun küll, et tekkis väga hea side ja sünergia. Julgesin koolitusel arvamust avaldada, tore, et koolitaja hästi palju meid kaasa haaras teemadega. Sain oodatust rohkem vastuseid oma küsimustel, mis jättis väga hea mulje, et koolitust on tõsiselt võetud. Kõik teemad olid nii põnevad, et tahaks sügavamalt neid uurida. Koolitus aitas tohutult palju kaasa edaspidise eriala valiku suhtes.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content