Innosprint

Kolledži Innosprindi meeskond otsib lahendust hoolekandesüsteemi infovahetuse parandamiseks

TÜ Pärnu kolledž võtab koos partneritega osa Riigikantselei korraldatavast Innosprindist –  intensiivsest disainmõtlemise programmist, mille eesmärk on viie tööpäeva jooksul jõuda probleemi tuvastamisest kuni kasutajate poolt testitud lahendusteni.

Innosprint toimub sellel aastal 11. jaanuarist kuni 7. märtsini, tuues kokku mitme valdkonna spetsialistid, et üheskoos väljakutsetele lahendusi leida. Pärnu kolledži meeskonda kuuluvad väljapaistvad eksperdid: Iris Ruut Pärnu Linnavalitsusest, Kadi Talts Pärnu haiglast, Marika Priske Gennet Laboratories’ist, Mare Sogenpits ja Annika Linnutaja Fööniks Pansionaadist, Kari Maripuu Rehasoft OÜ-st ning Evelyn Eichhorst Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Tiimi šerpaks on Alice Reisel Accelerate Estoniast.

Meeskonna idee keskmes on lahendada praegune lünk hoolekandeasutuste, esmatasandi tervishoiusüsteemi ja kohaliku omavalitsuse vahelises infovahetuses. Killustatus selles valdkonnas võib viia teenuse kvaliteedi languseni ja muuta klientide jaoks teenusele pääsemise protsessi keeruliseks ja aeganõudvaks.

Pärnu kolledži tiimi ambitsioonikas eesmärk on välja töötada infosüsteem, mis toetaks hoolekandeasutuste töödokumentatsiooni ja liidestuks X-tee kaudu olemasolevate andmebaasidega, tagades asjassepuutuvate osapooltega klienti puudutava info kiire ja tõhusa edastamise. – Jaanika Ailt, TÜ Pärnu kolledži praktikakorralduse spetsialist

Innosprindi tulemused, sealhulgas Pärnu kolledži meeskonna väljatöötatud lahendused, esitletakse 7. märtsil.

Jaga:

Veel uudiseid

Alustas uus vabaühenduste konsultant

Veebruaris alustas Pärnumaa Arenduskeskuses vabaühenduste konsultandina Karoliine Aus, kes võttis üle projektijuhiks hakanud Evelin Seppori tööülesanded. Vabaühenduste konsultant suunab kohalikke omavalitusi ja kogukondi koostööle ning

Rahvatervise komisjon

  1. Priit Ruut – komisjoni esimees, Tori valla abivallavanem
  2. Helve Reisenbuk, Häädemeeste humanitaarvaldkonna abivallavanem
  3. Saima Soobard, Lääneranna valla lastekaitse spetsialist
  4. Kairi Gustavson, Tori valla rahvatervise spetsialist
  5. Veera Leas, Kihnu vallavolikogu esimees
  6. Marija Andrekson, Pärnu linna rahvatervise spetsialist
  7. Marina Raid, Saarde valla sotsiaalnõunik
  8. Maarja Säde, Põhja-Pärnumaa valla kultuuri- ja spordispetsialist
  9. Ly Akenpärg, Pärnu linna TEL võrgustiku koordinaator
  10. Kristi Kuusmik-Orav, TET võrgustiku koordinaator Pärnus
  11. Kaisa Aasa, Pärnumaa Spordiliidu tegevjuht
  12. Grete Arumäe, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna peaspetsialist
  13. Sirli Tallo, Transpordiamet ennetustöö osakonna ekspert
  14. Karin Uibo, PPA Lääne prefektuuri Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem
  15. Hiie Lainela, Pärnumaa Kodukant ja Punane Rist
  16. Karmen Vesselov, Kaitseliidu Pärnumaa maleva esindaja
  17. Anna-Liisa Delgado, Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse juhataja
  18. Margit Seppik, Pärnu Haigla Sisekliiniku Õendushooldus Keskuse juhataja
  19. Madli Murumaa, POL maakonna haridusasutuste tervisedenduse spetsialist

Liikluskomisjon

  1. Marko Šorin – komisjoni esimees, Põhja-Pärnumaa valla abivallavanem
  2. Siim Suursild, Häädemeeste ehitusvaldkonna abivallavanem 
  3. Martin Tee, Lääneranna valla abivallavanem 
  4. Toomas Parm, Tori valla taristu nõunik 
  5. Egon Vohu, Kihnu valla vallavanem 
  6. Martti Rooden, Saarde valla haldusnõunik
  7. Toomas Tammela, Pärnu linna taristu- ja ehitusteenistuse liikluse spetsialist 
  8. Avo Rahu, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse vanemlogistik 
  9. Tõnu Kivis, PPA Lääne prefektuuri Pärnumaa piirkonnagrupi piirkonnavanem 
  10. Renee Tammet, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna juhataja 
  11. Hannes Vaidla, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu Lääne üksuse juhataja 
  12. Sirli Tallo, Transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert 
  13. Jaak Saard, Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu Lääne üksuse liikluskorraldaja 

Turvalisuse nõukogu

  1. Eiko Tammist – komisjoni esimees, Saarde vallavolikogu esimees  
  2. Külliki Kiiver, Häädemeeste vallavanem
  3. Egon Vohu, Kihnu valla vallavanem
  4. Ingvar Saare, Lääneranna valla vallavanem
  5. Marko Šorin, Põhja-Pärnumaa valla majandusvaldkonna abivallavanem
  6. Karmo Näkk, Pärnu linna linnavara- ja heakorrateenistuse juhataja
  7. Lauri Luur,  Tori valla vallavanem
  8. Hiie Lainela, Pärnumaa Kodukant
  9. Kalev Kaljuste, Regionaal- ja põllumajandusministeerium kohalike omavalitsuste poliitika osakond Pärnumaa ja Raplamaa piirkonna juht
  10. Katrin Tamm, Terviseameti Lääne regionaalosakonna vaneminspektor
  11. Renee Tammet, Päästeameti Lääne päästekeskuse Pärnumaa päästepiirkonna juhataja
  12. Toomas Õmblus, Keskkonnaameti Pärnu büroo juhataja
  13. Raigo Paimla, Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik
  14. Veiko Germann, Kaitsepolitseiameti Lääne osakonna direktor
  15. Üllar Kütt, Pärnu politseijaoskonna juht
  16. Kristel Toming, Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör
  17. Marit Õun, Pärnu Haigla EMO teenistuse juhataja
  18. Taavi Tamberg, usuühenduste esindaja
  19. Tiina Ruul, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi talituse Pärnu piirkonna juht
  20. Raivo Lumiste, Pärnu linnavalitsuse elanikonnakaitse ja kriisivalmiduse koordinaator
Skip to content