Impact Day andis võimaluse rääkida Pärnu asjadest Baltikumi ühel suurimal ärifestivalil

Reedel, 7.10 toimus Põhjala tehases Baltikumi suurim jätkusuutliku ettevõtluse festival Impact Day, mida külastas üle 1500 inimese. Esinejate seas olid paljud tuntud Eesti ettevõtjad ning juhid nagu Martin Villig, Taavi Veskimägi, Kai Realo jne. Üks osalistest oli ka Pärnumaa ettevõtlusinkubaator, kes koos Dreamsvillega oli esindatud festivali demoalal.

Lisaks sellele toimus inspiratsioonilaval eraldi paneel, mille teemaks oli ükssarviku sünd väljaspool Tallinnat: on see võimalik? Paneeli modereeris ettevõtlusinkubaatori juht Kaydi Tomson.

Paneelis vahetasid mõtteid sellel teemal:

  • Karin Künnapas, kood/Jõhvi kaasjuht;
  • Marten Palu, Gamecan asutaja;
  • Silver Smeljanski, Pärnu abilinnapea ja Startup Estonia regionaalarengu ekspertgrupi juht;
  • Paneeli modereeris Kaydi Tomson, Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori juht.

Millest räägiti?

Paneelist jäi kõlama see, et Pärnu on piirkonnana väga perspektiivikas tänu oma asukohale ning heale elukeskkonnale. Tulevikus valmiv Rail Baltic parandab Pärnu olukorda veelgi. Gamecani juht ja asutaja Marten Palu tõi välja näiteid, et kuidas ta oma töötajatele Pärnut tutvustab ning nende jaoks on see väärtus omaette, kui tööle ei pea sõitma mitu tundi. Lisaks tõdes Marten seda, et enda loodud mängukool on lahendus suurele talendikriisile. Kooli on tuldud õppima üle maailma ning kooli investeeritud raha annab võimaluse kergemalt palgata uusi väljakoolitatud inimesi. Lähiajal on plaan palgata kümneid uusi inimesi.

Kood/Jõhvi kaasjuht Karin Künnapas tõdes, et Jõhvi sellise kooli tegemine ei ole kerge, kuid see annab lisavõimalusi silma paista. Suures linnas oleks selline kool teiste koolide vahel ära kadunud. Hetkel küll toimetatakse Sillamäel, kuid õigepea loodetakse kolida oma planeeritud koolimajja. Karin rääkis samamoodi sellest, et talentide kriis IT sekotris on ühe suurenev ning erinevate oskustega arendajad saavad oma tööandjad valida sõltumata oma elukohast. Lähiaastatel on koolil soov laieneda üle Eesti väiksematesse linnadesse. Silmapiiril on ka Pärnu, mille asukoht on väga hea.

Pärnu abilinnapea Silver Smeljanski rääkis, et Pärnu linna roll on selliseid tegusaid ettevõtjaid nagu Marten Palu toetada ja igatepidi aidata, et nad ei valiks suurlinna tulesid ning teeksid oma asja edasi väikeses Pärnus.

 

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content