Fotokoolitus tõi kokku pea 40 huvilist

1. detsembril toimus meie juures koolitus “Kuidas teha häid tootefotosid?”. Ürituse vastu oli huvi suur, mis näitab, et tootefotode teema on ettevõtjate jaoks väga oluline. Koolitajaks oli tuntud Pärnu fotograaf Kristi Kuusmik-Orav.

Kogu seminari peamine eesmärk oli inimestele anda julgust ja teadmised, et tootefotosid võib ka ise teha ning alati ei pea selleks spetsialisti tellima. Oluline on läbi mõelda mitmed etapid, et valmiv foto täidaks oma eesmärki.

Kristi rääkiski alguses, et esimesena tuleks paika panna see, et kes on sinu sihtgrupp ning milleks sa fotot teed. Kas see foto läheb veebi, sotsiaalmeediasse või kuhugi mujale. Erinevates keskkondades on erinevat kriteeriumid. See annab juba päris korralikud suunised, et mis pidi tuleb foto teha ja mis formaati see ka lõigata. Näiteks instagramis kasutatakse ruudu formaati, veebi minevat pildid peaksid olema laiuti jne.

Oluline on ka see, et tehtavatel tootefotodel oleks ümber nö. “õhku”, mis annaks mängimisruumi. Kindlasti tuleks mõelda ka sellele, et kuidas fotol oma toode positsioneerida ning kuidas sättida valgus.

Jätkukoolitus järgmine kevad

Koolitusel räägitud teooria on meil soov viia ka praktikasse ning seetõttu plaanime järgmine aasta ka nö. jätkukoolitust, kus lähme juba praktiliseks ning teeme koos koolitajaga ise asju läbi. Seega jälgi meie kanaleid, sest kindlasti on ka sellele koolitusele kohtade arv piiratud.

 

Jaga:

Veel uudiseid

TÜ Pärnu kolledž on arenduskeskuse aasta koostööpartner

Pärnumaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku ja igal aastal tunnustatakse lisaks võrgustiku töötajatele parimaid koostööpartnereid. Võrgustiku seminar toimus 23.-24.01.2023 Ida-Virumaal ning seal kuulutati välja Pärnumaa

6 rohekolmapäev keskendus kogukonnaenergeetikale

Kolmapäeval toimus kuues rohekolmapäev, mis tõi kohale ligikaudu 25 inimest. Seekordne energiaühistu ja kogukonnaenergeetika teema pakkus huvi nii kohalikele omavalitustele kui ka ettevõtetele. Energiaühistu piloteerib