„Ettevõtlikud nutimunad“ laienevad üle-eestiliseks

Aastaid tagasi algatas haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool liitunud Pärnu Rääma Põhikool peredele suunatud nutiõhtu „Ettevõtlikud nutimunad“. Koolist alguse saanud pereõhtu laienes kiirelt maakondlikuks ürituseks ning sel aastal võeti ette laienemine üle Eesti. Veebruari alguses külastati Lääne-Virumaad, kus Sõmeru Põhikooli, Haljala Kooli, Kadrina Keskkooli ja Kunda Ühisgümnaasiumi meeskondadele viidi läbi koolitus “Ettevõtlikud nutimunad”.

Eesmärk

„Ettevõtlike nutimunade“ eesmärgiks on tuua kokku perekonnad – lapsed, vanemad ja vanavanemad, et üheskoos nutiseadmeid kasutades mängida põnevaid ja harivaid mänge, pannes proovile enda pere nutikuse. Perekondade ühise laua taha toomine annab võimaluse üksteist ning oma lapse kaaslasi paremini tundma õppida ja pingevabas keskkonnas näidata vanemale generatsioonile, et nutiseadmed ei ole tühipaljas aja surnuks löömise vahend, vaid selle abil saab muuta õppimise põnevaks. Nutiõhtute korraldamisel on kandev roll noortel, kelle ülesandeks on üritus ette valmistada ja läbi viia. Õpetaja on noorte kõrval mentori rollis.

Lääne-Virumaal toimunud koolitusel mängiti läbi neli mängu:

  • veebipõhine investeerimisoskuseid arendav mäng Cashy, kus tuleb kasvatada enda varasid ja püsida samal ajal õnnelik,
  • Alias, mis õpetab enda mõtteid väljendama,
  • Uno, mis paneb tööle ajukiiruse ja süsteemitundmise,
  • Kabe, mis teeb ajule mõtlemisega pai.

Kuue Rääma kooli õpilase ja nende õpetaja Mart Kimmeli eestvedamisel toimunud koolitusel osales üle 30 noore ja õpetaja. Osalejad jäid koolituspäevaga väga rahule ning sarnaseid üritusi soovitakse korraldada ka enda koolides. Kõige enam kõnetas Cashy mäng ning see, et võõrastega mängides tuli mugavustsoonist välja tulla. Osalejate sõnul olid koolinoortest korraldajad lõbusad, abivalmid ja töökad ning päev oleks võinud pikemalt kesta.

„Ettevõtlike nutimunade“ eestvedajad on täis indu ning loodavad peatselt teha sarnaseid koolitusi ka teistes maakondades.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content