Esimene rohekolmapäev tõi kokku üle 20 inimese

Kolmapäeval 25. mail toimus Pärnumaa arenduskeskuses esimene rohekolmapäev, mille eesmärk oli tuua kokku roheteemadest huvitatud inimesed ning jagada neile infot, kuidas enda ettevõtmisi keskkonnasõbralikumalt arendada ja mis probleemidele tähelepanu pöörata.

Esimesel kokkusaamisel rääkis Anari Lilleoja EAS’ist uuest rohetoetusest tööstusettevõtetele. Selle abil on võimalik kaardistada enda ettevõtte roheline teekond, leida kitsaskohti, mida arendada. Teises etapis on võimalik taotleda toetust erinevate arenduste, koolituste ja isegi roheteematega tegeleva inimese töökoha jaoks. Lisainfo selle meetme kohta ilmub õigepea. Eile näidatud slaide saab vaadata SIIT.

Keskkonnainvesteeringute Keskus tutvustas mitmeid meetmeid, mis hetkel avatud ja lähiajal avanemas.

Seejärel esinesid kaks õppejõudu Sloveeniast Primorska Ülikooli Turistica Turismiteaduskonnast. Sloveenia on riigina tuntud oma rohelise kuvandi poolest. Emil Juvan rääkis toiduraiskamisest. Ta tõi näitena välja, et 72%-92% toiduraiskamisest on välditav. Miha Lesjak rääkis aga sellest, et kuidas ürituste korraldamisel mõelda nende jätkusuutlikusele.

Viimasena jagas enda lugu Kristina Jacqueline Leon, kelle ettevõte Filaret kogub ja töötleb ümber toksilisi suitsukonisid keskkonnasõbralikuks komposteeruvaks 3D printimise materjaliks, vähendades seeläbi jäätmeid uuenduslikul moel.

Järgmine rohekobara kokkusaamine toimub 31. augustil.

Jaga:

Veel uudiseid

TÜ Pärnu kolledž on arenduskeskuse aasta koostööpartner

Pärnumaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku ja igal aastal tunnustatakse lisaks võrgustiku töötajatele parimaid koostööpartnereid. Võrgustiku seminar toimus 23.-24.01.2023 Ida-Virumaal ning seal kuulutati välja Pärnumaa

6 rohekolmapäev keskendus kogukonnaenergeetikale

Kolmapäeval toimus kuues rohekolmapäev, mis tõi kohale ligikaudu 25 inimest. Seekordne energiaühistu ja kogukonnaenergeetika teema pakkus huvi nii kohalikele omavalitustele kui ka ettevõtetele. Energiaühistu piloteerib