Arenduskeskuse eestvedamisel toimus Pärnumaa majandus-, ettevõtlus- ja rahatarkuse õpetajate inspiratsioonireis

Aprilli viimastel päevadel käisid Pärnumaa majandus-, ettevõtlus- ja rahatarkuse õpetajad inspiratsiooni ja uusi teadmisi kogumas Eesti kapitalil põhinevates tootmisettevõtetes, Tartu Ülikooli Delta majas ning Luua Metsanduskoolis.

Saarde vallas tegutsev OÜ Metsis on Eestis ainulaadne ettevõte, mis ehitab metsamasinaid (metaveotraktorid, harvesterid, koormatraktorid). Projektihaldur Peeter Link sõnul pakutakse tööd ligi kümnele töötajale, masinaid ehitatakse tellimuse peale ning lisaks Eestile võib neid leida ümberkaudsetest lähiriikidest.

Arensi köögimööblist on kuulnud vast iga eestlane. Ligi 30-aastase ajalooga Eesti köögimööblitootja tegutseb Tartu külje all Kõrvekülas, pakkudes tööd ligi 100 inimesele. Tehas on varustatud suuresti robottehnoloogial põhineva masinapargiga, mis tagab toodete kõrge kvaliteedi. Ekspordi müügijuht Peeter Puidak andis ülevaate ettevõtte tegevusest ning tegi ringkäigu tootmises.

Head võimalused koolides

Tartu Ülikooli Delta maja on ainulaadne multidistsiplinaarne õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskus Euroopas, kus omavahel on ühendatud õppe- ja teadustöö ning koostöö ettevõtjatega. Startup Labi eestvedajad Maret Ahonen ja Piret Arusaar andsid ülevaate majas toimuvast, tutvustasid äriideede arendusprogrammi STARTER ja Eesti suurimat äriideede konkurssi Ajujaht ning nendes programmides sisalduvaid võimalusi üldhariduskoolide õpilastele.

Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ja turundusjuht Kairit Prits andsid ülevaate metsanduse ja kooli rollist metsandushariduse andmisel, kooli hea koostööpartner, Keskühistu Eramets TÜ tegevjuht Priit Põllumäe rääkis metsanduse rollist Eesti majanduses.

Luua Metsanduskool on ainus kutsehariduskooli Eestis, mis pakub praktilist metsanduse ja loodusvaldkonna haridust. Ligi 90 töötaja ja 500 õppuriga koolist väljuvad metsakasvatajad ja -majandajad, arboristid, metsamasinajuhid, matkajuhid, maastikuehitajad, puittaimede hindajad, haljaalade hooldajad. Koolil on kõrgel tasemel õppe- ja praktikabaasid, tihedat koostööd tehakse ettevõtjatega.

Kooli finantsjuht Ilona Susi ja metsamasinaõppe üksuse instruktor Ivo Jürisson tutvustasid õppekeskkonda, mille käigus oli õpetajatel võimalik simulaatorite taga harvesteri- ja forvarderioperaatori ametit proovida.

Paaripäevase õppereisi lõpetas puukool-arboreetum külastus. Luua Metsanduskooli puukool-arboreetum kuulub Eesti liigirikkaimate puittaimede kollektsioonide hulka, sisaldades üle 700 liigi. Vanemaednik Neeme Murka tutvustas väikese jalutuskäigu raames erinevate maailmajagude puid ja põõsaid.

Kahepäevane reis näitas õpetajatele kui mitmekülgne on kohalik ettevõtlus ning ka seda, et maapiirkonnas saab teha suuri asju ning pakkuda kohalikele tööd. Lisaks sai tõdeda, et kohalikud koolid pakuvad gümnaasiumi lõpetanud noortele häid õpivõimalusi alustades simulaatorist kutsehariduskoolis kuni Delta keskuseni, kus on ühendatud õppe- ja teadustöö.

Jaga:

Veel uudiseid