Arenduskeskus on abiks Maal Elamise Päeva turundamisel Pärnumaal

23. septembril toimub viiendat korda Maal Elamise Päev, mille eesmärk on tutvustada elu maal. Tegemist on üritusega, mille eestvedajaks on kohalikud omavalitsused, kes koostöös kogukondade ja ettevõtjatega korraldavad erinevaid üritusi.

Tegemist on hea päevaga, kui omavalitsus saab tutvustada enda piirkonna võimalusi ja eripärasid nii kohalikele elanikele kui ka kaugematele külalistele. Seega läheb see ülihästi kokku ka Pärnumaa üleüldise turundusstrateegiaga, mille eesmärk on tutvustada Pärnumaad kui atraktiivset elu- ja töökeskkonda. Seega on sellest päevast saanud maakonnas kõige suurim siinset piirkonda tutvustav üritus.

Arenduskeskus on kolmandat aastat abiks turundusega, et külastuskohtade info jõuaks võimalikult laia sihtgrupini. Kui varasemalt on ürituste info levitamiseks kasutatud peamiselt digikanaleid, siis see aasta levib lisaks digikanalitele reklaam ka kõikides Tallinna Apollo kinodes ning Pärnu linna tänavapildis.

Ligi 50 külastuskohta üle Pärnumaa

See aasta osaleb Maal Elamise Päeval 5 omavalitsust:

  • Tori vald,
  • Põhja-Pärnumaa vald,
  • Pärnu linnast Tõstamaa ja Audru osavallad,
  • Häädemeeste vald,
  • Saarde vald.

Kokku toimub ligi 50 üritust üle Pärnumaa. Enda uksed avavad mitmed talud ja ettevõtted, toimuvad kontserdid ja ekskursioonid. Lisaks avatakse ka erinevad kodukohvikud ning koostöös Romantilise Rannateega toimub Rannatee sügisgurmee, kus pakutakse mitmetes maal asuvates restoranides maitsvaid erimenüüsid.

Sellel päeval saab näiteks külastada Audrus asuvat talu, kus pere peab ligi 70 erinevat looma. Samas lähedal saab külastada linnufarmi, kus samamoodi kümneid erinevad linnud.

Lindil avab enda uksed restoran, mis jõudnud kohaliku White Guide restoranide hulka.

Tammistes saab tutvuda just avatud täiesti uue koolimajaga, mille ümbruses toimub mitmeid erinevaid tegevusi alustades kontserdist kuni kohaliku laadani.

Kilingi-Nõmmes toimub suur teemapäev, mitmete erinevate tegevuste ja konsertitega kohaliku huvikeskuse õuel. 

Häädemeestel avatakse mitmed erinevad kodukohvikud ning toimub laat ja palju muud.

Oma uksed avab Mahlametsa jäätisetehas, mida eelmine aasta külastasid sajad jäätisehuvilised.

Külalisi ootab ka Jaanihanso Siidivabrik, Alpakafarm ja paljud teised.

Esinevad Sibyl Vane, Naised Köögis, Väikeste Lõõtspillide Ühing jt. Ühesõnaga päev saab olema väga tegevusterohke ning annab hea võimaluse näha kuidas Pärnumaal inimesed elavad. Eelmise aastal külastas Pärnumaa Maal Elamise Päeva üritusi üle 5000 inimese.

Kogu ürituste kava on leitav eraldi Pärnumaa maal elamise päeva veebilehel.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content