Aitame kaasa, et lasteaia lapsed sööksid tervislikumat toitu

Maakondliku tervisedenduse raames on Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit õla alla pannud Tallinna Ülikooli ELU ehk Erialasid Lõimiva Uuenduse raames on loodud projektile „Võrsuv võrse“, toetades tutvustava video valmimist. Projekti taga on Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuhi eriala tudengid Kristi Kuusmik – Orav, Taire Ojala ja Marija Andrekson.

Projektist

Projekt „Võrsuv võrse“ on suunatud eelkõige lasteaedadele. Üliõpilased on välja töötanud lihtsad juhendid ja kogunud kokku vajalikud materjalid, et lasteaiaõpetajad saaksid aastaringselt lastega võrseid kasvatada. Olulisel kohal on ka keskkonnahoid – topsid ja alused võrsete kasvatamiseks on taaskasutusest ja lastel on võimalus neid ise isikupärasemaks muuta. Kõiki projektiga seotud tegevusi saavad õpetajad edukalt lõimida oma õppetegevustesse.

On murettekitav fakt, et ülemäärase kehakaaluga laste arv on jätkuvalt kasvutrendis. Selle projektiga loodame kaasa aidata ka laste toidulaua mitmekesistamisele ja suuremas plaanis ülekaalulisuse vähendamisele. Tegevused pakuvad lastele avastusrõõmu, kuidas seemnest tärkab võrse ja kuidas saab lühikese ajaga ise kasvatada kohe söömiseks maitsvaid ja toitvaid taimi.

Kuus erinevat lasteaiarühma üle Eesti on juba pilootprojektist osa võtnud ja ka esimesed positiivsed tagasisided andnud. Juhendid ja materjalid on leitavad kodulehel.

Jaga:

Veel uudiseid

TÜ Pärnu kolledž on arenduskeskuse aasta koostööpartner

Pärnumaa Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku ja igal aastal tunnustatakse lisaks võrgustiku töötajatele parimaid koostööpartnereid. Võrgustiku seminar toimus 23.-24.01.2023 Ida-Virumaal ning seal kuulutati välja Pärnumaa

6 rohekolmapäev keskendus kogukonnaenergeetikale

Kolmapäeval toimus kuues rohekolmapäev, mis tõi kohale ligikaudu 25 inimest. Seekordne energiaühistu ja kogukonnaenergeetika teema pakkus huvi nii kohalikele omavalitustele kui ka ettevõtetele. Energiaühistu piloteerib