9 rohekolmapäev keskendus pakenditele

Teisipäeval, 13. juunil toimus selle hooaja viimane roheteisipäev, kus keskenduti pakendiseaduse muudatustele, mis jõustusid 1. maist. Sündmusel esines Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse nõunik Kertu Sapelkov, kes tutvustas muudatuste eesmärke ja nende mõju keskkonnale.

Pakendiseaduse muudatuste eesmärk on vältida ja vähendada teatud plasttoodete negatiivset mõju keskkonnale, eriti veekeskkonnale ja inimeste tervisele. Samuti soovitakse edendada üleminekut ringmajandusele ning suurendada jäätmete taaskasutamist.

Näiteks alates 1. maist 2023 on Eesti turul keelatud järgmiste ühekordselt kasutatavate plasttoodete levitamine:

  • Vatitikuvarred
  • Söögiriistad (kahvlid, noad, lusikad, söögipulgad)
  • Taldrikud
  • Kõrred
  • Õhupallide varred
  • Vahtpolüstüreenist valmistatud toidupakendid, millest pakutakse valmistoitu
  • Vahtpolüstüreenist joogipakendid
  • Vahtpolüstüreenist joogitopsid
  • Keeld kehtib ka oksüdantide toimel lagunevatele plasttoodetele laiemalt.

Korduvkasutatavad kotid poodidele

Roheteisipäeval esitles virtuaalselt ettevõtte Baun tegevjuht Ana Tilkson-Jaansalu oma ettevõtte pakutavat lahendust, mis sai alguse tänu 2022. aasta Negavatt konkursile. Baun on Eesti ettevõte, mis teeb koostööd e-Selveriga ning püüab esmakordselt ühekordsete poekottide probleemi minevikku jätta ning leida lahenduse korduvkasutatavate kottide puudumisele ka e-poodides.

Aastate jooksul on korduvkasutatavate kottide puudumine olnud probleem, mida pole suudetud lahendada, kuna puudub korralik ringlussüsteem. Baun on võtnud enda kanda kottide tarnimise, pesemise ja hooldamise, et muuta olukorda paremaks. Lisaks sellele, et Bauni lahendus on keskkonnasäästlik, pakub see ka lõpptarbijatele odavamat alternatiivi kile- ja paberkottidele, muutes keskkonnasõbraliku tarbimise kõigile kättesaadavamaks.

Baun on pühendunud pakendiprobleemidele lahenduste leidmisel ning nende ettevõtmised aitavad kaasa jätkusuutlikuma tuleviku loomisele. Pakendiseaduse muudatused, mis hakkasid kehtima 1. maist, toetavad selliseid algatusi ning loovad raamistiku keskkonnasõbraliku tarbimise edendamiseks.

Lisateabe saamiseks ettevõtte Baun tegevuse ja nende pakutavate lahenduste kohta, külastage palun nende veebilehte aadressil www.baun.ee.

SLAIDID

SALVESTUS

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content