6 rohekolmapäev keskendus kogukonnaenergeetikale

Kolmapäeval toimus kuues rohekolmapäev, mis tõi kohale ligikaudu 25 inimest. Seekordne energiaühistu ja kogukonnaenergeetika teema pakkus huvi nii kohalikele omavalitustele kui ka ettevõtetele.

Energiaühistu piloteerib kogukonnaenergeetika mudelit, kus nii kogukond kui ka omavalitsus osalevad koos taastuvenergia pargi ettevalmistamises ja rajamises. Energiaühistu loob toimiva koostöömudeli, kus kohapeal toodetud taastuvelektrist saavad kasu nii kohalik kogukond, omavalitsus kui ka ettevõtted. Mida suurem on ise toodetud taastuvelektri kogus, seda rohkem raha jääb kogukonda, suureneb energiasõltumatus ning väheneb keskkonna jalajälg. 

Oluline on koostöö

Märt Hemja, Energiaühistu juht veab Eesti esimese energiaühistu tegevust ning on aktiivne kogukonnaenergeetika eestkõneleja. Senine kogemus ettevõtlusest, finantsvaldkonnast ja ka avalikust sektorist on andnud talle veendumuse, et uudsed taastuvenergia tootmise vormid on võimalik Eestis kiirelt kasutusele võtta, kui kaasatakse kõik osapooled ning jagatakse vastavalt panustamisele nii tulusid kui ka kulusid.

Peagi avatakse Hiiumaal Eesti esimene kogukondlik päikesepark, mis rajatakse HeaEnergiaMaja nimelise koostöötamise keskuse katusele.

Vaata esitlust siit.

Järgmine rohekolmapäev toimub 1. märtsil.

Jaga:

Veel uudiseid

Skip to content