12 Pärnumaa koolide õpetajat lõpetas uudse rahatarkuse mentorklubi programmi

Maakondlike arenduskeskuste, Pangaliidu, EstBAN, MyFinancier, Ettevõtliku kooli ning Rahandusministeeriumi koostöös sai 2021. aasta sügisel pilootprojektina alguse õpetajate rahatarkuse mentorklubi. 2021/2022 õppeaastal liitus mentorklubiga Pärnumaa ning eelmisel nädalal lõpetas mentorklubi esimene lend Pärnumaa õpetajaid.

Mentorklubi eesmärk on õpetajate ja koolijuhtide rahatarkusealaste teadmiste värskendamine, edasiarendamine ja kinnistamine, et nad tunneksid end neis teemades enesekindlamalt ja oskasid neid ka õpilastele edasi anda. Pooleaastase programmi jooksul toimus kuus kohtumist, kus käsitleti järgmiseid teemasid: rahatarkuse ja investeerimise ABC, tulud-kulud, analüüs, säästmine, mõistlik laenamine, targad rahaotsused, ettevõtte rahatarkus.

Õpetajatele olid mentoritena toeks Eesti äriinglite võrgustiku EstBAN liikmed, programmi MyFinancier juht, finantssektori töötajad ja teised entusiastid/praktikud, kes teemadega pikalt tegelenud.

Mentorklubis osales 15 Pärnumaa õpetajat 12 koolist: Häädemeeste Keskkoolist, Jõõpre Koolist, Paikuse Koolist, Pärnu Koidula Gümnaasiumist, Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumist, Pärnu Ühisgümnaasiumist, Pärnu Ülejõe Põhikoolist, Pärnu Vabakoolist, Pärnu Vanalinna Põhikoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Sindi Gümnaasiumist ja Vändra Gümnaasiumist.

Pidulikul lõpuüritusel tänas õpetajaid rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus. Teadmisi jagas Eesti esiinvestor ja „Rikkaks saamise õpiku“ autor Jaak Roosaare, algava õppeaasta mentorklubist ja investeerimisklubist andis ülevaate Bret Klemm Rahandusministeeriumist, rahatarkusest ja organisatsioonide vahelisest koostööst rääkis Liisi Kirch.

Uus rahatarkuse mentorklubi hooaeg saab alguse septembris 2022 ning sinna on oodatud osalema ka lasteaedade õpetajad. Sügisesest koolitusprogrammist saab rohkem lugeda SIIT.

Jaga:

Veel uudiseid