Vabaühendustele – Kodulehe tegemisest maalähedaselt

Kodulehe omamine on oluline, kuid võib alguses tunduda keerulise maailmana. Tegelikult see nii ei ole, sest kodulehe haldamine ja arendamine on tänu mitmetele platvormidele muutunud kasutaja jaoks palju kergemaks

Üks populaarsemaid platvorme on WordPress, mis pakub endas palju võimalusi. Lisaks kodulehe omamisele on oluline lehel teha ka asju õigesti, et leht oleks otsingumootoritele leitav, kiire ning ülesehituselt lihtne.

Koolituse sihtgrupiks on need vabaühendused, kes kodulehega ise tegelevad või sooviks seda tulevikus teha. Kui selline soov puudub, siis ollakse aga tulevikus targem tellija ja teatakse, millised on lihtsama kodulehe tegemise põhimõtteid.

Koolituse eesmärk on anda ülevaate tööriistadest ja võimalustest, kuidas kodulehte ise teha ja hallata. Mitmed asjad teeme ka ise koolitusel läbi. 

Mõned teemad millest koolitusel räägime:

  • Kuidas kodulehte ise teha ja mida selleks on vaja?
  • Mis asi on WordPress?
  • Mida on vaja uue kodulehe tegemisel silmas pidada?
  • Kuidas valida kodulehele omavahel sobivad värvid?
  • Kuidas vaadata, mismoodi on tehtud minu konkurendi koduleht?
  • Mis asi on SEO ja kuidas seda ise teha?
  • Kuidas kirjutada kodulehele sisu, mida loetakse?
  • Mis pildiformaadis peaks olema kodulehe logo?
  • Kuidas mõõta kodulehe liiklust ja inimeste käitumist lehel?
Antud koolitus on mõeldud ainult vabaühendustele. Vajalik on eelnev registreerimine, seda saab teha SIIT.

Koolitaja

Hando Murumägi

Olen veebilehtede haldamise ja arendamisega erineval kujul tegutsenud juba aastaid. Alguses oli fookuses just erineva sisu kirjutamine ja analüütika, et veebilehed oleksid paremini leitavad.

Tänaseks olen aru saanud, et enamasti on odavam ja kiirem lihtsamad asjad veebilehtede tegemisel ise ära teha kui neid sisse osta. Teisalt saab keerulisemate asjade tellimisel olla targem tellija. Iseseisva õppijana oskan ennast hästi samastada inimestega, kellele alguses tundub kõik keeruline. Seega üritan asjadest rääkida võimalikult maalähedaselt ning läbi reaalsete näidete. 

Töötan hetkel igapäevaselt Pärnumaa turundusjuhina ning arendan ja haldan mitmeid veebilehti. Nendest uuem on see, kus ka hetkel ise asute – parnukobar.ee.

Skip to content