Tehnoloogiad tulevikutehastes

Pärnumaa tööstusettevõtete juhid, tootmisjuhid, insenerid, protsessijuhid, töödejuhatajad, automaatikud, mehhatroonikud jt on oodatud 23. mail 2023 kell 10-17 Pärnumaa innovatsioonikeskusesse KOBAR toimuvale koolitusele “Tehnoloogiad tulevikutehastes”. 

Koolituse eesmärk 

Koolitus aitab orienteeruda ülikiirete arengutega valdkonnas ja annab teadmisi, kuidas targa tellijana just teie ettevõtte tuleviku jaoks parimaid valikuid teha. Koolituse eesmärk on avada kõrgtehnoloogiliste lahenduste arengusuundi ja analüüsida nende mõju tootmisettevõtetele. 

Tööstus 5.0 loob meile paindliku töökeskkonna, kus tootmisprotsess lõikab kasu inimese ja kõrgtehnoloogia koostööst, nii et kummagi osapoole tugevused tagavad võimalikult efektiivse tootmisprotsessi ja inimene on vabastatud neist tüütutest tegevustest, mida annab masinale delegeerida. Koolitusel antakse ülevaade sellest, kuidas tehnoloogia töökeskkonda kujundab ja mis on taoliste lahenduste potentsiaal. 

Päevakava

  • 10:00 – 10:30 kogunemine
  • 10:30 – 12:00 I teemaplokk: robotid tööstuses 4.0 ja tööstuses 5.0
  • 12:00 – 13:00 lõunapaus
  • 13:00 – 14:30 II teemaplokk: tehisintellekt tootmises
  • 14:30 – 14:45 paus
  • 14:45 – 16:15 III teemaplokk: tootmistehnoloogiad
  • 16:15 – 17:00 arutelu

Osalustasu: 150 eurot + käibemaks

Koolitusele registreerumine on avatud SIIN.

Koolitus on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.

Koolitajad

Meelis Kull

Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor. Meelis on 2002. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli informaatika eriala cum laude, omandanud 2004 aastal magistri ning lõpetanud 2011 aastal doktorantuuri. 

Ta on pälvinud mitmeid teaduspreemiaid ja tunnustusi, millest viimane 2019. aasta õppejõud Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudis (valitud nii tudengite kui instituudi poolt).

Hetkel on Meelis seotud kolme projektiga:

  • Kontekstuaalne määramatus ja esituse õpe masintajus. Eelarve 527 125 (rahastaja Eesti Teadusagentuur SA)
  • Teadus- ja arendustöö isejuhtivate sõidukite tehnoloogia valdkonnas. Eelarve 2 000 000 (rahastaja Bolt Technology OÜ)
  • AI & ROBOTICS ESTONIA (EDIH). Eelarve 1 618 630 (rahastaja Euroopa Komisjon)

Mitch Pryor

Mitch Pryor omandas oma bakalaureusekraadi mehaanikatehnoloogia alal Southern Methodist University’s aastal 1993. Pärast lõpetamist õpetas ta matemaatika- ja teaduskursusi St. Jamesi koolis St. Jamesis, Marylandis, enne kui tagasi Texasesse naasis. Ta lõpetas magistri- ja doktorikraadi The University of Texas at Austinis, rõhuasetusega mitmekordsete manipulaatorite modelleerimisel, simulatsioonil ja käitamisel.

Pärast doktorikraadi omandamist on Pryor õpetanud magistri- ja bakalaureuseõppekursusi mehaanikatehnoloogia osakonnas ja elektri- ja arvutiteaduste osakonnas ning viinud läbi uurimistööd rakendatud robotite ja automatiseerimise valdkonnas, rõhuasetusega robotite kasutamisel ohtlikes keskkondades, sealhulgas tuuma-, energiatööstuse ja kaitsevaldkonnas. Ta on töötanud paljude uurimistoetajate ja tööstuspartneritega, sealhulgas Army Futures Command, NASA, DARPA, DOE-EM, Idaho National Lab, Los Alamos National Lab, Oak Ridge National Lab, Savannah River National Lab, Y-12.

Dr. Pryor on tuumaja rakenduslike robotite rühma ja RAPID-i kaasasutaja – tööstusliku partnerluse programm, mis toetab automatiseerimist energiasektoris. Mõlemad on interdistsiplinaarsed uurimistööd, mille eesmärk on rakendada roboteid ohtlikes, ebakindlates keskkondades tootmise, materjalikäsitluse, mobiilsete uuringute, mobiilse manipulatsiooni ja muude ülesannete täitmiseks. Ta on olnud ROS-Industriali, IEEE, ASME, PGE ja ANS professionaalsete ühingute liige. Ta on olnud ANS-i robotite ja kaugjuhtimissüsteemide osakonna juhatuse juht.

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe on Tartu Ülikooli robootika kaasprofessor.

Karl on lõpetanud 2006 aastal Tartu Ülikooli tehnikateaduse bakalaureuse infotehnoloogias, 2008 aastal omandas ta samal erialal magistrikraadi ning 2012 aastast on ta filosoofiadoktor füüsikas.

Veiko Vunder

Veiko Vunder on Tartu Ülikoolis robotitehnoloogia lektor.

Veiko lõpetas 2008. aastal Tartu Ülikoolis bakalaureuse õppe füüsikalises infoehnoloogias, 2010. aastal magistriõppe arvutitehnikas ning 2016. aastal doktorantuuri tehnika ja tehnoloogia erialal.

 

Renno Raudmäe

Renno Raudmäe on Tartu Ülikooli robotitehnoloogia nooremlektor.

Renno omandas 2019. aastal magistrikraadi Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis.

Lisaks õpetamisele on Renno ka ettevõtte ClearBot tegevjuht, mis arendab tulevastele robootikahuvilistele robootikaplatvormi, kes soovivad õppida robootikaprogrammeerimist. ClearBot on haridusplatvorm, mis õpetab edasijõudnud robootika põhitõdesid, kombineerides riistvara ja tarkvara tõeliselt kaasahaarava kogemusliku õppimise jaoks. Kasutades Robot Operating System (ROS) avatud lähtekoodi kogukonna väärtust, jagame õpetusi, et rohkem inimesi saaks luua tööstuse järgmise põlvkonna robootikahuvilisi.