Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev 2023 “Aeg muuta kurssi”

Kutsume noori osalema ettevõtlusnädala raames toimuval Pärnumaa noorte inspiratsioonipäeval “Aeg muuta kurssi”!

Kellele?

Inspiratsioonipäeva sihtrühmaks on Pärnu linna ja maakonna koolide 7.-12. klasside õpilased, Pärnumaa kutsekoolide õppurid ja TÜ Pärnu kolledži tudengid. Olgu sul huvi ettevõtluse, tehnoloogia või innovatsiooni vastu, see sündmus pakub Sulle kindlasti midagi põnevat!

Fookus kolmel valdkonnal

  • NFT (Non-fungible token) – sukeldume digitaalse kunsti ja varade maailma, avastame, kuidas NFTd muudavad kunstimaailma ning loovad ainulaadseid võimalusi tulevikuks.
  • Krüptoraha – Tuleme lähemale krüptoraha mõistmisele ja selle rollile ühiskonnas. Uurime, kuidas krüptoraha võib muuta traditsioonilist rahandust ning millised on selle eelised ja väljakutsed.
  • AI (Artificial Intelligence) – tutvume tehisintellekti võimalustega erinevates valdkondades ning saame teada, kuidas AI mõjutab meie igapäevaelu, haridus- ja töömaailma.

Inspiratsioonipäeva jooksul esinevad mitmed tuntud ja tunnustatud eksperdid, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi nendel tulevikuteemadel. Pane end valmis kuulama põnevaid ettekandeid, külastama messiala ja looma uusi kontakte. Pärnumaa noorte inspiratsioonipäeva juhivad Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli õpilased Loore Lee Allmaa ja Elisabeth Tagobert.

Päevakava

  • 09.00-10.00 Kogunemine, registreerimine ja messialaga tutvumine
  • 10.00-11.00 NFT ja krüptoraha – Aleksander Gansen, ettevõtja ja ettevõtlusmentor, mitmete idufirmade kaasasutaja ning globaalse Web3 kogukonna aktiivne liige, kuuludes NFT Tallinna asutajameeskonda
  • 11.00-11.15 Paus ja messialaga tutvumine
  • 11.15-12.15 Paneeldiskussioon “Muuda ennast, muutub maailm!” – Paneelis jagavad enda kogemusi Robin Pass, sotsiaalmeedia turundusagentuuri Social Buzz asutaja ja tegevjuht ning Heiko Leesment, kirglik pärnakas, muusik ja ansambel Sibyl Vane’i mänedžer, kommunikatsiooniekspert ja Tallinna ülikooli poliitika- ja riigiteaduste doktorant.
  • 12.15-13.00 Lõuna ja messialaga tutvumine.
  • 13.00-14.00 AI praktikas – Maia Klaassen, Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi meediapädevuse nooremteadur.

Registreerimine on kuni 26.09.2023 või kohtade täitumiseni avatud SIIN. Ürituse vastu on suur huvi ja kohad täituvad kiiresti.

Tule ja liitu meiega Pärnumaa noorte inspiratsioonipäeval, et koos astuda samm tuleviku suunas – “Aeg muuta kurssi”! 

Korraldajad: Pärnumaa aktiivsed noored Cäthrin Liisbeth Adamson, Helin Unt, Karoliine Aus, Laura Kiviselg, Triine Kose ja Pärnumaa Arenduskeskus.

Lisainfo: viivika@parnumaa.ee

Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev on kaasrahastatud Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt ja meetmest “Ettevõtlusteadlikkuse tõstmise programm”.

Esinejad

Aleksander Gansen

Olin kõigest 17-aastane, kui mu isa suri ja pidin hakkama vastutama nii iseenda kui meie pereettevõtte eest. Sellest ajast saadik olen jõudnud asutada mitu ettevõtet, tegutsenud saematerjali, jaemüügi, disaini, e-kaubanduse ja tehnoloogiaga seotud valdkondades.

2014. aastast alates olen olnud mitme idufirma kaasasutaja, neist ühest teinud exiti ja mõned ka kinni pannud. Olen globaalse Web3 kogukonna aktiivne liige, kuuludes NFT Tallinna asutajameeskonda. Oma ettevõtjaelu käigus olen saanud mentoritelt palju väärtuslikke teadmisi ja nõuandeid ning nüüd on mul võimalus omakorda kogukonnale tagasi anda, panustades varajases staadiumis idufirmade asutajate juhendajana. Neile maksimaalse väärtuse loomiseks tegelen pidevalt ise edasiõppimise, lugemise ja kuulamisega.

Öeldakse, et minu tugevusteks on ärimudeli valideerimine, müügitegevus ja meeskonnaliikmete inspireerimine. Olen enda puhul välja arendanud tõhusa jamadetektori, mida mentortuge pakkudes ka aktiivselt kasutan. Minu kireks on inimeste ja organisatsioonide väärtuse kasvatamine ning mind ümbritsevate inimeste seas ettevõtliku mõtteviisi arendamine. Kõige rohkem aga meeldib mulle näha, kuidas minu juhendatud mentiid oma eesmärke saavutavad. Naudin aega, mida saan veeta oma pere seltsis ning kahe lapselapsega müramist. Elu on lühike, nii et iga päev loeb!

Maia Klaassen

Olen meediapädevuse nooremteadur Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudis. Teisisõnu: töötan selle nimel, et me kõik ei jääks infomäsus mitte ainult terveks, vaid suudaksime infokeskkonnas olla edukad, tasakaalukad ja õnnelikud. Lõigata kasu, mitte kanda ainult kahjusid. Räägin enda kogemusest AI võidukäiguga seoses nii õppija kui ka õpetaja seisukohast. Proovime leida vastuse küsimusele: kas oma saladusi peaks nüüd paberil hoidma?

Robin Pass

Olen sotsiaalmeedia turundusagentuuri Social Buzz asutaja ja tegevjuht. Agentuur sai alguse 2022. aasta alguses ja on tänaseks aidanud paljudel ettevõtetel uunduslikul viisil enda hääl leida – just sotsiaalmeediaplatvormi TikTok kaudu. Minu klientide hulka kuuluvad muuseas Balti Jaama Turg, Wolt, Vapiano, Lõunakeskus ja ka Keskturg. Jah, Keskturu Mamma on minu vanaema, kes tänaseks on TikTokis ülimalt tuntud.

Heiko Leesment

Kirglik pärnakas, muusik ja ansambel Sibyl Vane’i mänedžer, kommunikatsiooniekspert ja Tallinna ülikooli poliitika- ja riigiteaduste doktorant, kes uurib nügimist. Nii võiks kõlada vaid põgus sissejuhatus minu tegemistesse, kuhu on mahtunud ja mahub jätkuvalt väga erinäolisi tegemisi. Olles ise teinud oma elus mitmeid julgeid muutusi ja valikuid, on minu teekond veel jätkuvalt kujunemises. Vähemalt ise arvan nii, kuna pole täiesti kindel, mis pöördeid elu veel tuua võib. Viimastel aastatel olen väga kirglikult panustanud inimeste käitumist mõjutavate nügimispraktikate ja mülgaste uurimisse ning võtnud avalikkuses sellel teemal usinalt sõna, üritades selgitada, et kõik ei ole nügimine ja kõike ei saa nügida. Nügimine on riigivalitsemises minu hinnangul keeruline ja probleemne lähenemine, mistõttu viimasel ajal aina enam tabab end mõttelt, et me võiks laiahaardelise nügimise asemel hoopis oma igapäevaelus tegeleda enesenügimisega tegemaks paremaid otsuseid ja olemaks rohkem oma elu peremees. Siin on kindlasti oma koht inimese mõtte- ja otsustusprotsesside tundmisel ning nende teadlikus mõjutamises.

Skip to content