Kuidas disainida?

Tähelepanu disainihuvilised ettevõtjad! Kui tegeled toodete disainiga või toote arendamisega või plaanid seda tegema hakata, siis oled oodatud osalema disainivaldkonna ettevõtjate väikesesse arenguprogrammi, mis sisaldab ühte õppereisi ja kahte koolitust, mis toimuvad 24.09.2022, 04.10.2022 ja 13.10.2022.
 
Osalema on oodatud eelkõige disaini, – moe- ja sisutusvaldkonna ettevõtjad.
 

Programm

 24.09. (laupäev) 1-päevane inspiratsioonireis Tallinnasse Disainiöö nädala üritustele….. Päev algaks Marimo moelooja Mariliis Pikkari ca 1 tunnise koolitusega toodete disainimisest. Siis vaatame üle Disainitänaval olevad tegijad ja tooted (Disainitänav toimub Disainiöö raames 24 – 25.09) + siis vaataks veel üle 2 näitust „3CODESIGN. 3R: REDUCE RECYCLE REUSE“ ja näitust ANTHONY LUCIANO (NYC)
ESITLEB: „50 KOTTI, MILLE NIMEL ELADA“.
 
2 – päevane koolitus toodete disainimise teemal, rõivaste disainimise näitel. Lektor Hanna Korsar. 
 
Esimene koolituspäev (teisipäev, 4.10) on Pärnus (Pärnumaa Arenduskeskuse ruumides) ja teine koolituspäev Tallinnas (neljapäev, 13.10) Hanna Korsari stuudios, millele lisanduks ka 2 ettevõtte külastused. Koolitused kestavad 3 tundi.
 
Koolituspäevade sisu on:
  1. LOENG (PÄRNU) kl 13 – 16.00 Loengu eesmärk on anda ülevaade protsessidest, mis aitavad (moe)kunstnikel ideest jõuda valmistooteni. Räägime väikeseeria tootmisega seotud administratiivsetest ülesannetest ning lõpptootmisele eelnevatest protsessidest.
  2. LOENG (TALLINN) Selles loengus räägime inspiratsioonist, selle otsimisest ning meetoditest, kuidas kasutada ja süstematiseerida kogutud inspiratsioonimaterjali ning vormistama neid kavanditeks. Lisaks teoreetilisele osale toimub töötuba, mille käigus kujundab iga osaleja omaenda kollektsiooni, luues kollaaži- tehnikas moodboardi.
 
NB! Programmis osalemine on tasuline ja iga ürituse omaosaluse tasu on 10 eur.
Soovi korral võib osaleda kõigil kolmel üritusel või näiteks ka ainult ühel nendest.
Registreeruge kiirelt, sest kohtade arv on piiratud!
Registreeruda saad siin.
Kui tekkis küsimusi, siis kirjuta margit@parnumaa.ee
 
Koolitused on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023, Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnu Linnavalitsuse poolt.