Ärihommikusöök kliimaminister Kristen Michaliga

26. septembril toimub Ammende Villas Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esinduse korraldatav ärihommikusöök. Seekord on külaliseks kliimaminister Kristen Michal. 

Juttu tuleb Kliimaministeeriumi haldusala tegevusest ning aktuaalsetest majanduslikest ja poliitilistest teemadest.

Hommikusöök algab kell 9:00. Osalemine maksab Kaubanduskoja liikmetele 20 eurot ja mitteliikmetele 40 eurot.

Rohkem infot ja registreerimine toomas.kuuda@koda.ee.

Taustast

Kliimaministri vastutusvaldkonnas on:

  • rohereformi terviklik elluviimine, kliimapoliitika, sealhulgas erinevate sektorite kliimakavade koostamine, elluviimine ja järelevalve, ettevõtluse suunamine puhtamate tehnoloogiate poole, transpordi korraldamine puhta elukeskkonna vajadustest lähtuvalt, taastuvenergia arendamise kiirendamine ja taastuvenergiaprojektide elluviimise koordineerimine;
  • ringmajanduse ja jäätmekäitluspoliitika korraldamine, keskkonna- ja looduskaitse korraldamine, loodusvarade kasutamise, kaitse, taastootmise ja arvestamise korraldamine, keskkonnajärelevalve, ilmavaatluste, loodus- ja mereuuringute, veekaitse ja -kasutamise poliitika, merekeskkonna kaitse ja kasutamise poliitika, välisõhu kaitse ja kiirgus- ning tuumaohutuse alase poliitika ja keskkonnaseire korraldamine.

Esineja

Kristen Michal

Kristen Michal on Eesti Vabariigi kliimaminister alates 17. aprillist 2023.

Michal on olnud kahel korral minister:

  1. 2011 aprillist kuni 2012 detsembrini justiitsminister Andrus Ansipi valitsuses
  2. 2015 aprillist kuni 2016 novembrini majandus- ja taristuminister Taavi Rõivase valitsuses.

 

Aastatel 2003 ja 2007–2011 oli ta Reformierakonna peasekretär, 2011. aastast on ta erakonna volikogu esimees ja jaanuarist 2014 erakonna Tallinna organisatsiooni juhatuse esimees. Ühtlasi on Michal juhtinud aastatel 2014–2015 ja uuesti 2016. aastast Reformierakonna fraktsiooni XII ja XIII Riigikogus.

Skip to content