#9 Roheteisipäev

Pärnumaa Arenduskeskus (KOBAR) kutsub Sind osalema rohekobara võrgustikus, kus jagame teadmisi nii rohetehnoloogiast kui ringmajandusest üldisemalt.

Ringmajandusel ja rohetehnoloogial on suur roll kestlikus majandusmudelis, sestap on loodava võrgustiku eesmärk pakkuda ettevõtjatele ja huviorganisatsioonidele tuge uute teadmiste hankimisel, kontaktide loomisel ning ühist sünergiat.

Päevakava

  • 15:00-15:20 Tervituskohv
  • 15:20-16:00 Pakendiseaduse muudatused. Kertu Sapelkov, Keskkonnaministeerium
  • 16:00-16:30 Baun – ettevõte, mis pane poekotid ringlema. Ana Tilkson-Jaansalu, Baun tegevjuht
  • 16:30-17:00 Sumin

Kohtumine toimub TEISIPÄEVAL, 13. juunil kell 15:00-17:00 Pärnumaa Arenduskeskuses. 

Üritus on TASUTA, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Registreeru SIIT.

Koolitus on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.

Lisainfo: Toomas Toodu, roheKOBAR kogukonnajuht

toomas@parnumaa.ee, +372 5301 2992

Koolitaja

Ana Tilkson-Jaansalu, Baun tegevjuht

Ana Tilkson-Jaansalu on inspireeriv pereema, kes otsustas muuta looduskeskkonda puhtamaks. Ta oli tüdinud ühekordsete poekottide kuhjumisest kodus ning otsustas astuda sammu, et lahendada seda probleemi. Tänu 2022. aasta Negavatt konkursile sai ta võimaluse luua ettevõtte nimega Baun, mis on tänaseks muutunud Eesti esimeseks selliseks lahenduseks, tehes koostööd e-Selveriga.

Ana ei pea oluliseks ainult keskkonnasäästlikkust, vaid ka kohaliku ettevõtluse toetamist ning tasuvate töökohtade loomist seal, kus neid on vähe. Tänu Ana pühendumisele ja visioonile on Baun saavutanud suure edu ning leidnud tee suure poeketi ostukorvidesse. Ettevõte on tõeline eeskuju teistele, näidates, kuidas väike idee ja sihikindlus võivad tuua kaasa suuri muutusi. Ana Tilkson-Jaansalu on tõeline eestvedaja, kes on suutnud oma ettevõtte kaudu luua parema tuleviku mitte ainult endale, vaid ka kogukonnale, kuhu ta kuulub.

Skip to content