#5 Rohekolmapäev

Pärnumaa Arenduskeskus (KOBAR) kutsub Sind osalema rohekobara võrgustikus, kus jagame teadmisi nii rohetehnoloogiast kui ringmajandusest üldisemalt.

Ringmajandusel ja rohetehnoloogial on suur roll kestlikus majandusmudelis, sestap on loodava võrgustiku eesmärk pakkuda ettevõtjatele ja huviorganisatsioonidele tuge uute teadmiste hankimisel, kontaktide loomisel ning ühist sünergiat.

Viies kohtumine toimub kolmapäeval, 7. detsembril kell 15-17 Pärnumaa Arenduskeskuses.
Tähistame 5 kokkusaamisega väikest juubelit ning seekord tulevad oma kogemusi meile jagama 3 praktikut.

Ajakava

  • 15:00-15:20 Tervituskohv
  • 15:20-16:00 Kuidas Thermory mõõtis oma jalajälge? Andres Aruoja, tootmise ja arendusjuht
  • 16:00-16:40 Mis on Zero Waste? Kadi Kenk, Teeme Ära SA
  • 16:40-17:10 Kuidas panna laojäätmed ringlema? Laura Truija, Materjalivoog
  • 17:10-17:30 Sumin
Registreerumine SIIT.

Esinejad

Andres Aruoja, Thermory toomise ja arendusjuht

Thermory on Eestis 1997. aastal asutatud kemikaalivaba puidutöötlemisettevõte, mis toodab Soomes loodud ja patenteeritud termotöötlemistehnoloogia abil terrassimaterjali, välis- ja sisevoodrilaudu, saunamaterjali ning valmissaunu. Ettevõtte tootmisüksused asuvad Eestis, Soomes, Lätis ja Valgevenes. Lisaks kuulub ettevõttele müügiüksused Saksamaal ja USAs. Grupp annab tööd ca 850 inimesele, 2021 a käive on ca 145 miljonit eurot. Thermory on Rohetiigris osalemise järel järjest enam keskendunud ka rohe-eesmärkide täitmisele ning keskkonnasäästlikule lähenemisele.

Laura Truija, Materjalivoog OÜ kaasasutaja

Materjalivoog on ettevõtetevaheline tööstusjääkide vahendamise platvorm, kaasates kõiki tööstusi, kellel selle vastu huvi. Platvorm viib kokku materjalijääkidele väärinduse otsijad nendega, kes parasjagu materjali otsinguil on. Nii hoiab materjale müüv ettevõte kokku jäätmekäitluskuludelt ning saab juurde lisateenistuse.

Kadi Kenk, Teeme Ära Sihtasutuse juhatuse liige

Kadi on kogukonna kaasamise, ringmajanduse ja ühiskondlike muutuste juhtimise ekspert ja koolitaja. Tema fookuses on sektoriülene koostöö ja jäätmetekke ennetamise suunaline huvikaitse Eestis ja Euroopas. Kadi kuulub üleeuroopalisse ringmajandusettevõtete liidu juhatusse, Eesti vabaühenduste liidu nõukogusse ning teeb doktoritööd ringmajanduse teemal Eesti Maaülikoolis.

Skip to content