Plantos

Aastaid oma tarbeks maheseemnetest võrseid ja idusid kasvatanud Kristi on võtnud nõuks eestimaalased rohkem väärtuslikest toitainetest pungil idusid sööma panna. Hetkel on ta oma meeskonnaga Pärnumaa ettevõtlusinkubaatoris, et töötada välja võrsetel ja idudel põhinevat supertoitu. 

„Võrsetes ja idandites on olemas kõik see köögiviljade hea ja väärtuslik pagas, mis muidugi, aga mitmekordselt. Näeme, et huvi valdkonna vastu järjest kasvab. Seemned ei ole tegelikult kallis tooraine ja on väga kergesti ise kasvatav – kohe värske toitainerikas toit laual,“ selgitas Kristi oma idee tagamaid.

Täitis turul valitsenud tühimiku

Tänaseks on Plantos tegutsenud aasta jagu ja sissetulek tuleb seemnete müügist. „Huvitaval kombel oli maheseemnete müügi osas Eestis täielik auk. Keegi teine nii suures variatsioonis ei müü ja tänu sellele meie äri kasvab,“ rääkis Kristi.

Inkubaatoris on Plantos oma teise suunaga – supertoidud. Kristi selgitab:„Tegeleme erinevatest kuivatatud võrsetest jahvatatud segude väljatöötamisega, mida saab lisada näiteks smuutidele ja teistele toitudele. Meie jaoks on oluline teada saada, milliseid toitaineid võrsed sisaldavad ja millised võrsed omavahel kokku sobiksid, et nendest saaks võimalikult palju häid toitaineid kätte.“

Huvi on, teadmisi napib

Senise kogemuse põhjal ütleb Kristi, et Eesti inimeste teadmised idandamisest ja võrsetest on väikesed, aga seevastu on teatud rühma huvi teema vastu väga suur. Palju levib valearusaamasid ja ka seda poolt püüab Plantos lahendada – tõsta inimeste teadlikkust lihtsatest tervisliku toitumise viisidest. Kristi ettevõtmist toetavad tema õpingud terviseedenduse vallas ja nii on ta võtnud võrsete ja idandite osas mitmetes foorumites eestkõneleja rolli. 

Plaanid on meeskonnal ambitsioonikad. Viie aasta perspektiivis on jõuda konkreetsete kontsentreeritud toitudeni ja neid toetaksid uuringutel põhinevad andmed. „Inimesed peaksid aru saama, mis tema sees on, mida see konkreetne võrse või idand tema kehaga teeb, millele mõjub ja kuidas aitab turgutada,“ ütleb Kristi ja toob näiteks, et brokkoli idandis on aine, mis aitab vähi vastu ja see on teaduslikult tõestatud. Kui inimesed seda ennetavalt sööksid, siis väga paljud vähid ei jõuaks sellistesse staadiumitesse, nagu see täna on. „See oleks see koht, kuhu tahaks jõuda. Eesmärgiks on oma toodetega ära tõestada, et see on inimesele hea,“ võtab Kristi teema kokku.

Rohkem infot ettevõtte tegemiste kohta: www.plantos.ee.

Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis loe meie programmist rohkem SIIT ja kandideeri kohe.

Loe teiste lugusid

Pärnus on loomisel uus üleriigiline ruumide broneerimise portaal. Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris on arendamisel portaal ruumid24.ee, mis koondab kõik spordi-, kultuuri-, seminari-, loome- ja

EcoCenteri uus e-platvorm viib Eesti mahetoodangu levitamise uuele tasemele Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris kasvatab oma äri EcoCenter, kelle missioon on muuta tervislik eluviis kõigile

Pärnu Loovlinnak kasvatab asukohast sõltumatut loometalentide kogukonna mudelit. Pärnu Ettevõtlusinkubaatori teises lennus on oma ideed kasvatamas Loovlinnak. Meeskond on arendamas mudelit, mis

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: