The Book Poster

Ettevõtlik Pärnakas häkatoni võiduga Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenenud TuhatSõna meeskond hindab enim tugevaid mentoreid ja oma valdkonna spetsialistidest koosneva kontaktvõrgustiku tekkimist. Kui sul on vaja lugemishuvilisele sõbrale kingitust, siis mis sa teed? Võtad tema lemmikraamatu teksti, muudad selle sõbra portreeks ning unikaalne äriidee ja toode ongi sündinud. Täpselt nii juhtus Karin Rosenbergi ja Mattias-Johann Vlassoviga, kes seisavad toote TuhatSõna taga.

Unikaalne idee

Meie tooteks on ägedad personaalsed postrid, kuhu peale on trükitud terve raamatu sisu. Kaugelt vaadates on postril näha pilti, kuid lähemale minnes saab lugeda raamatu teksti,“ tutvustas Karin oma toodet ja lisas, et seni on kõige mahukam tekst olnud „Tõde ja Õigus“ esimene osa. „See on ca 600 lehekülge ja maksimaalne, mida postrile mahutada. Enamus raamatuid on 300-400 lehekülge, mis väga hästi postrile ära mahuvad. 

Mattias on oma erialalt Kunstiline Direktor ühes teises Pärnu start-up ettevõttes ning tänu tema kunstilisele oskusele TuhatSõna print päevavalust nägi. Mina olen tema kõrvalt õppinud,“ rääkis ta. Tulevikus on plaanis teha ka lasteraamatute printe, kuid selleks tuleb tootmisprotsessi veidi ümber mängida. „Senist postri mõõtu tuleb muuta väiksemaks. Kui tekst on liiga suur, siis pilt ei jää terav – meie prindis on tekst nagu foto piksel. Mida väiksema fondiga on tekst, seda teravam on pilt,“ selgitas Karin.

Väärt programm

Meeskonna mentoriks oli Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai. „Meeletult tark ja vägev inimene. Temalt oleme kõige rohkem õppinud. Pidasime väga pikki veebikohtumisi, arutasime asju läbi, tegime müügi- ja turundusplaane, lihtsalt brainstorm´isime, vaatasime läbi hinnastamisemudeli ja palju muud. Tegelikult olid kõik programmi erinevad koolitused hästi ägedalt koostatud. Koolitajateks olid väga targad inimesed ettevõtluse alal, kes oskasid igat inkubanti suunata vastavalt tema vajadustele. Väga palju andis juurde see, et sai konkreetselt oma ettevõtte kohta küsida. Mentoritelt küsides suunasid nad meid edasi selle ala tipptegijate juurde. Saime palju uusi väärt kontakte ja see on olnud kõige suurem kasutegur,“ rääkis ta.

Maailma vallutama

TuhatSõna alustas koduturult Eestist, kuid edasi on plaanis liikuda välisturgudele. Selleks tegi ettevõte läbi ka rebrändingu. „Otsisime midagi, mis ütleks kohe, millega tegu on ja nii lähemegi maailma vallutama The Book Poster brändi all. Sellest saab kohe aru, mis see on,“ märkis Karin ja lisas, et tegelikult on tegemist unikaalse tootega ja otseseid konkurente tema teada maailmas ei ole. „Suures plaanis võib konkurentideks pidada personaalseid postrite müüjaid nagu näiteks The Birth Poster, kuid nende toote disain erineb meist ning neil on teine sihtgrupp,“ tõdes ta. 

Teistelegi soovitab Karin oma ettevõtmise käima lükata ja seda nii kiiresti kui võimalik. „Ettevõtlus on väga põnev teekond. Ei tohi kinni jääda uskumusse, et kõik peab olema kohe alguses perfektne, ettevõtlus on protsess mitte sihtkoht. Kuna minul oli selline arusaam, siis jäi mulle see õpetus kõige rohkem meelde,“ ütles Karin ja lisas, et kui täna teevad nad TuhatSõna oma päevatöö kõrvalt, siis välisturgudele minnes see ilmselt muutub. „Täna on meil perekonnad suuresti abiks, kes aitavad tooteid pakkida ja teele panna. Seetõttu saamegi olla väga paindlikud ja tulla vastu klientide ekspromptsoovidele, et kohe homseks oleks kingitust vaja, kas saab? Saab küll!“

Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis loe meie programmist rohkem SIIT ja kandideeri kohe.

Loe teiste lugusid

Ilmselt teab igaüks, kuidas võib enesetunnet mõjutada üks magamata öö. Unehäired on levinud probleem, millega paljud peavad igal ööl silmitsi seisma. Aga Dreamsville´is

Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana

Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori 2023. aasta üks tublimaid lõpetajaid sisenes programmi läbi kevadise “Äriideest ettevõtjaks” eriprogrammi. Ettevõtte nimeks sai INNERMORE ning selle eestvedaja on Mari

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: 

Skip to content