Plantos

Aastaid oma tarbeks maheseemnetest võrseid ja idusid kasvatanud Kristi on võtnud nõuks eestimaalased rohkem väärtuslikest toitainetest pungil idusid sööma panna. Tema ettevõtte nimi on Plantos.

2022 aasta kevadel inkubatsiooniprogrammist väljudes tegi Plantos läbi suure arengu – algselt võrseid kasvatavast firmast sai “super-foode” ning uusi tervisetooteid arendav ettevõte.

„Võrsetes ja idandites on olemas kõik see köögiviljade hea ja väärtuslik pagas, mis muidugi, aga mitmekordselt. Näeme, et huvi valdkonna vastu järjest kasvab. Seemned ei ole tegelikult kallis tooraine ja on väga kergesti ise kasvatav – kohe värske toitainerikas toit laual,“ selgitas Kristi oma idee tagamaid.

5 aasta plaanid on ambitsioonikad

Kristi võttis selle kokku nii: “Kui meid ettevõtlusinkubaatorisse vastu võeti, siis me ei teadnud, kui vahva teekond meid ees ootab. Me oleme saanud väga palju abi oma ettevõtte arendamisel, toodete arendamisel ja turunduses ning meil on olnud suurepärane mentor kogu selle perioodi jooksul.”

Plaanid on meeskonnal ambitsioonikad. Viie aasta perspektiivis on plaan jõuda konkreetsete kontsentreeritud toitudeni ja neid toetaksid uuringutel põhinevad andmed. „Inimesed peaksid aru saama, mis tema sees on, mida see konkreetne võrse või idand tema kehaga teeb, millele mõjub ja kuidas aitab turgutada,“ ütleb Kristi ja toob näiteks, et brokkoli idandis on aine, mis aitab vähi vastu ja see on teaduslikult tõestatud. Kui inimesed seda ennetavalt sööksid, siis väga paljud vähid ei jõuaks sellistesse staadiumitesse, nagu see täna on.

Soovid samamoodi oma ettevõttega teha läbi kiire arengu ning saada nõu oma eriala spetsialistidelt? Otsime hetkel uusi ettevõtmisi, kes sooviksid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmiga liituda. Rohkem infot SIIT.

Loe teiste lugusid

Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana

Tamiatics OÜ kasvatas Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris oma äriideed – pakkuda aianditele võimalust läbi masinõppe kujundada taimekasvatus strateegiaid. Tänaseks on ettevõtte loodud tarkvara mitmetes

Ettevõtlik Pärnakas häkatoni võiduga Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenenud TuhatSõna meeskond hindab enim tugevaid mentoreid ja oma valdkonna spetsialistidest koosneva kontaktvõrgustiku tekkimist. Kui

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: 

Skip to content