Äriideede pank

Innovatsiooniks on vaja palju ideid ja edu saavutamiseks tuleb ideede puhul arvestada ka suure ebaõnnestumise määraga. Kõlab veidralt, kas pole? See tähendab ainult üht- ideid on vaja väga-väga palju ja eksimiseks peab jätma ruumi.

Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori äriideede pank on ainulaadne algatus, kus erinevate eluvaldkondade inimesed saavad kokku selleks, et pakkuda välja rohkelt ideid maailma mastaabis oluliste väljakutsete lahendamiseks.

#IdeeOnVaba

Pärnumaal ja kogu maailmas on palju nutikaid inimesi, kelle pead pakatavad ägedatest äriideedest, aga kes väga erinevatel põhjustel ise nende ideede elluviimiseni ei jõua – pole sobivat tiimi, ressursse, ambitsiooni.

Ja teiselt poolt kindlasti sama palju hakkajaid inimesi, kes tahaksid väga tegeleda ettevõtlusega – luua oma firma, asutada oma startup, saada õpilasfirmas tegutsemise kogemus – aga head äriideed selleks justkui pole. 

Neist esimesed saavad annetada Äriideede panka kõigile vabalt kasutamiseks oma hingel pakitsevad ideed ja teised Äriideede pangas olevaid ideid vaadates ise ettevõtlusega alustamiseks inspiratsiooni ammutada. 

#IdeeTeostusAjastus

Idee üksi ei maksa midagi, maksab teostus ja loeb ajastus. Paljud suurepärased äriideed ei lenda kunagi, sest elluviimisel tehti vigu, kuigi turuletuleku aeg oli õige. 

Teiste puhul on ka teostus suurepärane, aga ollakse ajast ees – turg ei ole veel valmis pakutavat vastu võtma või selle eest maksma. Niisiis ei garanteeri äriidee geniaalsus selle edu ja samuti ei tähenda läbikukkumine teostamisel või halb ajastus seda, et idee ise on jama – mõni teine tiim mõnel teisel ajal ja mõnel teisel moel võib lennata uskumatult kõrgele.

#TeeParemini

Meie Äriideede Pangas on väga erinevate küpsusastmega ideid, millest mitmeid on kindlasti kusagil ka proovitud ellu viia või mille teostamist võimaldav tehnoloogia on alles arendamisel. Inspiratsiooni oma äriidee leidmiseks pakuvad juba läbikukkunud või esialgu ulmelisena tunduvad ideed aga ohtralt, kui reaalne lahendamist vajav probleem on olemas – tule ja tee ise paremini!

#AvatudInnovatsioon

Pärnumaa Äriideede pank toimib avatud innovatsiooni põhimõttel. Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator aitab eestvedajana koosloomeprotsesse käivitada ja äriideede elluviimist toetada.

Oluline on lai valik ideesid

Innovatsiooni sünnipaigas, Californias Palo Altos asuva IDEO mänguasjadisainerite rühma Skyline asutaja ja juht Brendan Boyle on esitanud veenvaid tõendeid selle kohta, et uuenduslikud ettevõtted vajavad laia valikut ideid ja et edu eeldab suurt ebaõnnestumiste arvu. 

Boyle ja tema kaasdisainerid jälgivad hoolikalt ideid, mida nad genereerivad ajurünnakutes ja mitteametlikes vestlustes ning mis neile lihtsalt pähe tulevad. Skyline jälgib oma ideid hoolikalt, sest ta müüb ja litsentseerib ideid mänguasjade jaoks, mida valmistavad, levitavad ja turustavad suured ettevõtted nagu Mattel ja Fisher-Price.

Boyle on lahkelt presenteerinud lugu, kust nähtub, et Skyline (kus oli vähem kui 10 töötajat) genereeris umbes 4000 ideed uute mänguasjade jaoks. Nendest 4000 ideest 230 peeti piisavalt paljulubavaks, et arendada neid kenaks jooniseks või töötavaks prototüübiks. Neist 230-st läks müüki lõpuks 12. See “saagikus” on ainult umbes 0.3 % kõigist ideedest ja 5% ideedest, millel arvati olevat potentsiaali. Boyle märkis, et edukuse määr on tõenäoliselt isegi halvem kui paistab, sest mõned ostetud mänguasjad ei jõua kunagi turule ja neist, mis jõuavad, saab vaid väike osa suurt müüki ja kasumit.

Nagu Boyle ütles: “Sa ei saa ühtegi head uut ideed, ilma et oleks palju rumalaid, halbu ja hullumeelseid ideid. Keegi minu äris ei oska väga hästi ära arvata, millised on ajaraiskamine ja millised on järgmine Furby.”

Ligikaudu 20% maailma lastest ja noortest kannatab vaimse tervise häire all, kusjuures enesetapp on 15-29-aastaste seas teine peamine surmapõhjus.

Vaimse tervise seisund võib oluliselt mõjutada kõiki eluvaldkondi, näiteks kooli- või töövõimet, suhteid pere ja sõpradega ning võimet osaleda kogukonnas.

Kaks kõige levinumat vaimse tervise seisundit, depressioon ja ärevus, lähevad maailmamajandusele igal aastal maksma 1 triljon USA dollarit.

Hääleta oma lemmikute ideede poolt:

Kui me suudaksime päästa ühe neljandiku praegu kaduma läinud või raisku läinud toidust, suudaksime toita 870 miljonit nälgivat inimest kogu maailmas.

Hääleta oma lemmikute ideede poolt:

Ideed erinevate eluvaldkondade rikastamiseks.

Hääleta oma lemmikute ideede poolt:

Tekkis endal idee?

Lisa oma idee äriideede panka ja anna kellegile võimalus 👇​ 

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: 

Skip to content