3 põhjust, miks kasvatada oma ideed Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatoris

Oma äriga alustamiseks ei ole vaja rentida uhkeid bürooruume, palgata suurt spetsialistidest meeskonda, kolida Londonisse või Silicon Valleysse. Alustada võid oma kodulinnas, piisab ideest ja soovist midagi muuta, teha paremini ja teistmoodi kui seni. See on üks olulisemaid põhjuseid, mis on juba kolmel hooajal toonud Pärnu Ettevõtlusinkubaatorisse särasilmseid ja entusiastlikke ettevõtjaid oma äri kasvatama.

Kui äri on alles idee faasis on mõistlik seda kõigepealt väiksemas ja turvalisemas keskkonnas katsetada. Selleks sobib Pärnu suurepäraselt – siin on piisav kasutajaskond, kelle peal toodet/teenust testida; siin on toetav kogukond nii linna kui teiste ettevõtjate tasandil; siin on inspireeriv ja mitmekesine elukeskkond, mis toetab ettevõtja tegemisi pakkudes tasakaalu töö ja puhkuse vahel.

Ideed tuleb katsetada ja arendada

Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorist on alguse saanud mitmed edulood, kes nüüd oma ideega maailma vallutavad. Näiteks Dreamsville, kellel on tugevad teadmised tekstiilitootmisest ja seda puhtalt seetõttu, et Pärnus on tekstiilitootmisel pikk ajalugu. Nad on osanud selle oma kasuks pöörata ja toodavad ringmajanduse põhimõtteid arvestades erinevaid patju-tekke, sh innovatiivseid raskustekke. Inkubatsioonis olles tegi Dreamsville läbi kiire arengu, katsetas erinevaid suundi, kuhu oma ideega liikuda ja tänaseks on nad õige tee leidnud – keskenduvad oma esialgsele ideele.

3 põhjust, miks kasvatada oma ideed Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris:

  1. MENTORID – lai ja mitmekülgne mentorvõrgustik, mis koosneb oma ala spetsialistidest, kes oma nõuannete ja teadmistega aitavad sul oma ettevõtte fookuse täpsemaks seada;
  2. KOGUKOND – töötad kõrvuti teiste alustavate ettevõtetega, kellega saab ideid põrgatada, õnnestumisi ja õppetunde jagada;
  3. TÖÖKESKKOND – inspireeriv ja kaasaegne töökeskkond, mis on justkui loodud uute ideede katsetamiseks ja kasvatamiseks.
    Need on peamised põhjused, miks tulla oma ideega inkubaatorisse. Koostöös Tehnopoli teadus- ja ärilinnakuga loome meeskondadele kõik eeldused kiireks kasvuks, esimese sammu peavad astuma aga ettevõtjad ise.

 Tekkis huvi?

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: