Nõustamised tegutsevatele ettevõtjatele

Lisaks konkurentsivõime ja tootlikkuse kasvu ning eksporditurgudele laienemisega seotud teemadele on tegutsevate ettevõtete fookuses üha enam ka tööjõupuuduse leevendamine ja tootmise digitaliseerimine. Jätkuvalt on olulised teemad teenusedisain ja tootearendus, millega kaasneb intellektuaalomandi kaitsmise ja ärimudelite uuendamise vajadus.

Riiklikes tegevuskavades fookusesse tõstetud digitaliseerimine ja automatiseerimine on võimalikeks lahendusteks ka Pärnumaa ettevõtete konkurentsivõime tõstmisel. Töötamise tulevikutrendide prognoosimisega tegeleva kutsekoja andmeil on üle 60% tänastest ametikohtadest sellised, kus on võimalik kolmandik tööst automatiseerida ning küsimus ei ole mitte selles, kas tehnoloogia töökohad üle võtab, vaid millal see juhtub.

Nõustamine

Pakume tegutsevatele ettevõtjatele nõustamist järgmistel teemadel:

  • Koostööpartnerite leidmine
  • Ekspordivõimaluste kaardistamine
  • Messidel osalemine
  • Toetuste vahendamine

Nõustamine maakondlikus arenduskeskuses on tegutsevate ettevõtjate jaoks tasuta.

Palume eelnevalt konsultatsiooniks aja kokku leppida telefonil +372 5551 7755 või e-postil info@parnumaa.ee

Tegutsevate ettevõtjate nõustaja on Svea Uusen.

EAS-i poolt pakutavad toetused

Nõustamised alustavatele ettevõtjatele

Enne ettevõtlusega alustamist tuleb enda jaoks mitmed asjad selgeks mõelda. Tähtsad teemad, mida kaaluda, puudutavad sinu isikuomadusi, riskivalmidust ja vastutust. Enne esimeste sammude astumist on mõistlik kõik asjasse puutuv täpselt läbi mõelda ja paberile panna ehk koostada äriplaan.