Mentorid

Pärnumaa mini- ja õpilasfirmasid on mentorina valmis toetama järgmised ettevõtjad:

Kati Ruubel

OÜ Kati Gelato, MTÜ Rõõmsate Laste

Kati, Rõõmsate Laste Festivali ideeautor ja eestvedaja on pärit siitsamast Pärnumaalt Tootsist. Karjääri alustas Kati Ammende Villas. Teekond viis teda Tallinnasse, kus tal on olnud õnn õppida ning töötada koos mitmete Eesti tippkokkadega Tallinna parimates restoranides: Dimitri Demjanoviga restoran Glorias, Peeter Piheliga Fish&Wine bar’s, Tõnis Siiguriga restoranides Nevskij ja Stenhus. 

Vahepealsetel aastatel 2009-2011 jõudsin suviti ikka tagasi Pärnu kui koos ema ja õdedega pidas Kati värskelt pressitud mahlade letti Õunapoiss Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal. 2011. aastal oodates oma esikpoja sündi lahkus Kati restorani Stenhus juhataja kohalt ning asus perega elama Pärnusse, sest siin on ideaalne keskkond laste kasvatamiseks. Sestpeale hakkas idanema Rõõmsate Laste Festivali idee. Esimene Rõõmsate Laste Festival toimus 2016.aastal. Täna on Kati keskendunud oma käsitööjäätiste brändi loomisele ja arendamisele.

Mentorluse valdkonnad: Meeskonna loomine ja juhtimine, toote/teenuse arendamine, turundus ja müük.

Errit Kuldkepp

OÜ Positively Inspiring

Ettevõtja, elu armastaja ja Pärnu linna fänn! Errit usub, et inimlikkus on valdkondade ülene ja ühendab meid kõiki. Ta julgeb unistada suurelt ja ning viib neid ka vapralt täide. Oma tegevuse kaudu inspireerib ümbritsevaid inimesi loovamalt, avatumalt, inimlikumalt ja julgemalt elama. Erriti elustiili ettevõte Positively Inspiring Lifestyle kaudu on saanud innustust igas vanuses inimesed nii Eestist kui ka välisriikidest ning selle mõju aina suureneb. Käesoleval ajal teeb ta aktiivset koostööd ettevõttega Vulfram Sportswear, kelle moto on “Loodud liikuma” ja kes innustab eritellimuslike spordiriiete kaudu inimesi rohkem liikuma.

Mentorluse valdkonnad: Enesemotivatsioon, turundus, sotsiaalmeedia haldamine ja meeskonna töö planeerimine.

Kaydi Tomson

Pärnumaa ettevõtlusinkubaator, OÜ Lahendaarium

Kaydi Tomson tegutseb igapäevaselt Lahendaariumis, mis pakub turundus- ja projektijuhtimise teenust. Sotsiaalmeedia, tekstide kirjutamine, turundusnõustamine, foto ja videoklipid, kampaaniad on põhilised ettevõtetele pakutavad teenused.

Lisaks on Kaydi tiimiliige Prototronis, mis pakub rahastust ja nõustamist nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks, et teha meie igapäevane elu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks. Kirgliku disaini austajana, osaleb ta igal sügisel Helsinki Design Weekil vabatahtlikuna erinevate ürituste korraldamisel.

Mentorluse valdkonnad: Turundus, kommunikatsioon, müük, tiimitöö.

Kristi Kuusmik-Orav

Rekfoto Oü, Plantos OÜ

Kristi on peale keskkooli lõpetamist õppinud Pärnu Kutsekeskkoolis kunstnik-dekoraatori erialal ja töötanud Pärnus linnakujundajana. Sellele järgnesid Tallinnas ehitusinseneri õpingud ja töötamine Rahandusministeeriumis, peale mille tegi Kristi elus kannapöörde ning võttis ette tee Ameerika Ühendriikidesse. Seitse aastat kestnud eluperiood teisel pool ookeani, seinast seina kogemus isiklikus elus ja töövaldkonnas on kujundanud tema maailmavaadet ja inimeseks olemist. USA-s asus ta 2003. aastal õppima New Yorki Fotograafia Instituuti professionaalset fotograafiat, mille lõpetas 2007. aastal.

Nüüdseks on Kristi eluaegsest kirest saanud tema töö. Peale tagasipöördumist Eestisse said Kristist ja tema abikaasast kahe lapse õnnelikud vanemad. Lapsed ongi tema peamiseks inspiratsiooniks ja põhjuseks miks tänaseks on ta tegev ettevõtluses. Kristi on REKfoto looja ja töötab ettevõttes toote- ja toidufotograafina. Ta õpetab TÜ Pärnu Kolledžis fotoõpetust ja on õpetanud tootefotograafiat Tartu Rahvaülikoolis.

Lisaks Rekfotole asutas ta 2020. aasta suvel uue ettevõtte – Plantos OÜ, mis tegeleb idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks mõeldud maheseemnete impordi ja müügiga.

Mentorluse valdkonnadFotograafia, turundus, reklaammaterjalide kujundus, reklaamikanalite valik, müük, kauba pakendamine.

Marek Sild

Sugar Magic OÜ

Marek lõpetas 2000. aastal Pärnu Kutsekeskkoolis koka eriala, töötas erinevates Pärnu toitlustuskohtades (Pärnu Jahtklubi restoran, kohvik Väike Mukk, Port Arturi Hesburger, restoran Seegi Maja, Tervise Paradiis). Mareki unistuseks oli enda toitlustusettevõtte loomine. Oma esimese ettevõtte asutas Marek 24 aastaselt, pidades kahte kohvikut ja pakkudes Pärnus catering teenust.

Majanduslangus tõi Marekile suure tagasilöögi, ettevõte lõpetas tegevuse ning Marek asus taas palgatööle (erinevad pubid ja restoranid ning Port Arturi elasmuscatering Portaal). Nüüdseks on Marek taas iseenda peremees, olles mitmes Pärnumaa koolis ja noortekeskuses kokandusringide juhendaja. Kokandusringides valmistab Marek koos noortega toite, mida on võimalik müüa laatadel või kooli kohvikutes, propageerides samal ajal tervislikku toitumist ning ise hakkama saamist.

Mentorluse valdkond: toitlustus.

Merle Einola

Roheliselt Värske Elu MTÜ

Merle on põline Pärnumaalane, kes on igapäevane praktik projektide kirjutamisel ja elluviimisel.
Koolitanud mittetulundusühendusi, avalikku sektorit ja eraisikuid projektijuhtimise vallas, tervisliku toitumise ning keskkonnateemadel kümne aasta vältel. Kirjutanud hulgaliselt erineva valdkonna äriplaane.

Läbi elu toimetanud samaaegselt avalikus sektoris, ettevõtluses ja mittetulundusühenduses. Merle kireks on suured ja keerulised probleemide rohked koostööprojektid, millised seni on olnud maakondliku mõjuga ja loonud pretsedente Eesti oludes. Merlel on kogemus aktsiaseltsi asutamisel pereettevõtluses, 17 aastane kogemus FIE-na, müügijuhi kogemus õmblusvabrikus ja Baltikumi müügijuhina.

Asutanud MTÜ Roheliselt Värske Elu 2015. aastal tervisetoidukohviku pidamiseks ja OÜ ME Elustiil 2018. aastal. Osaühingu tegevus on suunatud kohalike väiketalunike toodangu väärindamisele ja turustamisele.
MTÜ Roheliselt Värske Elu missiooniks on säästva elustiili ja kohaliku mahetoidu propageerimine ning sektorite vahelise koostöö edendamine. 

Mentorluse valdkond: toitlustus.

Svea Uusen

SA Pärnumaa Arenduskeskus

Svea liitus Pärnumaa Areduskeskusega 2018. aasta märtsis, olles eelnevalt paarikümne aasta jooksul tegutsenud erasektoris. Juhtides Skandinaavia päritolu välisettevõtete rahvusvahelistel turgudel tegutsevaid tütarettevõtteid Eestis ja Lätis, on ta aastate jooksul teinud koostööd üle poolesaja eri rahvusest kolleegi või koostööpartneriga.

Svea on omandanud Suurbritannias teadusmagistri kraadi rahvusvahelise turunduse alal ning eriti sütitavad teda ringmajanduse, teenusedisaini ja kasutajakogemusega seotud teemad.

Mentorluse valdkonnad: Turundus, ringmajandus, teenusedisain, kasutajamugavus.

Hando Murumägi

SA Pärnumaa Arenduskeskus

Hando tegeleb igapäevaselt Pärnumaa Arenduskeskuses Pärnumaa kui atraktiivse elu- ja töökeskkonna turundamisega. Hando kasutab enda töös täielikult digiturunduse erinevaid võimalusi ja tööriistasid. Seega pole temale võõrad sellised teemad nagu sotsiaalmeedia turundus läbi suunatud reklaamide, veebiarendus, otsingumootorites optimeerimine, sisuturundus, erinevate video- ja fotomaterjalide tellimine, lihtsam kujundus Canva ja Figma programmides, analüütika jms. Tema arendatud on ka praegune leht, kus te asute.

Varasemalt töötas Hando Pärnumaa turismiarenduses, kus tema vedada oli Visit Pärnu veebilehe arendamine ja Facebooki turundus. Tõsi – siis tuli teha ka paberreklaami ehk trükiseid, mida turistidele jagada.

Hando on tegelikult õppinud turismiettevõtlust, kust ta ligi 10 aastat töötas. Viimased viis aastat on ta tegelenud pideva enesearengu ja uute oskuste õppimise ning täiendamisega. On ju selleks täna head võimalused läbi erinevate veebikursuste. Digiturunduse maailm muutub nii kiiresti, et pidevalt on midagi uut ja huvitavat, millest tahaks rohkem teada.

Mentorluse valdkond: digiturundus, veebiarendus, analüütika.